Další tituly pro Pepu Ptáčka

Neuvěřitelné! Český reprezentant v bojových sportech Josef Ptáček se právě vrátil z mistrovství světa, kde obhájil titul z minulého roku a získal i další tři mistrovské tituly. Celkem je tedy ve svých 18 letech už čtyřnásobným mistrem světa v kategorii dospělých.

sport_ptacek

Mistrovství světa označované za největší „sjednocené mistrovství světa” v bojových sportech proběhlo v Itálii. Organizátorům se již léta daří na tomto turnaji sjednotit závodníky světových asociací. Celkem se jedná o více než 30 federací. Na letošní ročník přijelo dle slov organizátora více jak 5 000 závodníků z více jak 100 zemí. Českou republiku reprezentoval i počernický rodák Josef Ptáček, který nastoupil v pěti váhových kategoriích v rozmezí od 65 kg do 77 kg. Ve třech z nich porazil všechny své soupeře a stal se zaslouženě trojnásobným mistrem světa. Soupeřem mu byli zejména závodníci z bývalých sovětských republik, Ruska, Ázerbajdžánu, Moldávie, Gruzie, Arménie, Dagestánu.
Ke třem mistrovským titulům přidal ještě dva tituly vicemistra světa. Tady ho ve finále porazil Rus a závodník z Ázerbajdžánu.
Ze světových šampionátů má již 14 medailí a dohání svou sestru, která jich získala celkem 15. Ovšem nyní je již osminásobnou světovou šampionkou, a to proto, že týden před Pepovým triumfem vybojovala mistrovský titul na světovém poháru v německém Lipsku. Je jedinou Evropankou, která v disciplíně Hand to Hand zvítězila a titul i obhájila. Martina si podmanila váhovou kategorii do 70 kg. Přítomna byla celá špička tohoto odvětví. Dorazili ale i závodnice z Afghánistánu. Nejúspěšnější výpravou bylo Rusko, druhé místo patří Uzbekistánu, třetí Kazachstánu. Pro oba sourozence je to po celoroční tvrdé přípravě krásně zakončení sezóny, která byla asi nejúspěšnější v jejich kariéře. Svými tituly si zajistili nesmrtelnost ve svých disciplínách bojových sportů a i díky tomu získali atraktivní nabídky na závody a akce v Asii. I příští rok se budou snažit dobře reprezentovat sebe, Horní Počernice i Českou republiku.