Divadelní tábory

Divadelní tábory

Na letní prázdniny jsme připravili čtyři různé příměstské tábory s divadelním a hudebním zaměřením.
Děti během týdne zkouší různé divadelní nebo hudební techniky a postupy. V pátek v podvečer vystoupí veřejně na jevišti a vyzkouší si, co se během týdne naučily. Celý týden se na představení (vystoupení) připravují, není tedy možné děti přihlásit jen na jednotlivé dny.
Každý den začínáme v 8.30 v KS Domeček (Votuzská 11, Horní Počernice) a končíme v 16.30. Výjimkou je pátek, kdy se končí veřejným vystoupením až po šesté hodině večer. Po celý den je zajištěný pitný režim a v poledne teplé jídlo v Divadelní kavárně.
Děti můžete přihlásit už teď na e-mail: divadlo@divadlopocernice.cz.

 

TÁBOR AUTORSKÉHO DIVADLA

 

Příměstský tábor zaměřený na rozvoj dětí hravou formou prostřednictvím dramaticko-výchovných aktivit. Letošní tábor je po několikaletém společném působení skupiny jistým završením letních setkávání, neboť se aktéři chystají napsat, nazkoušet a zahrát svou vlastní autorskou věc. Co to bude a jak se jim to povede, se nechme překvapit.

Termín: 12. – 16. 7. 2021

Lektorka: BcA. Nika Nováková

Cena: 2 500 Kč

 

HUDEBNÍ TÁBOR

Příměstský tábor určený pro děti, které rády zpívají nebo hrají na nějaký hudební nástroj a chtěly by se naučit něco nového a rozvíjet své nadání. Vysvětlíme si, jak pracovat s hlasem, jak fungují hlasivky a jak se o ně správně starat. Řekneme si něco o hudebních žánrech. Naučíme se základní rytmické hodnoty a tleskání do rytmu. Budeme trénovat vystupování na pódiu. Na závěr tábora vystoupíme na jevišti Divadla Horní Počernice. A hlavně si užijeme spoustu zábavy!

Termín: 19. – 23. 7. 2021

Lektorka: BA Magdaléna Moudrá, DiS

Určeno pro děti: 8 – 14 let

Cena: 2 500 Kč

 

IMPRO tábor

Příměstský tábor zaměřený na divadelní improvizaci ve skupině.
Improvizace s pravidly, která jsou důležitá na jevišti i v životě – partnerství, spolupráce, naslouchání, reakce na podněty. Pomocí mnoha dramatických cvičení a zábavných her se budeme učit nebát se projevit, přijít se svým nápadem a rozvíjet nápady druhých. Kombinace volné jevištní improvizace a divadelních sportů s cílem svobodně existovat ve hře. Tábor zakončuje M.I.Š. – Malá Impro šou, kde sehraní hráči improvizují na divácká témata.

Termín: 9. – 13. 8. 2021

Lektorka: Mgr. MgA. Eva Čechová

Určeno pro děti: 9 – 14 let

Cena: 2 500 Kč

 

TÁBOR DOKUMENTÁRNÍHO DIVADLA

Na příměstském táboře budeme společně pátrat po příbězích, které chceme ostatním vyprávět. Proč se Horní Počernice jmenují Horní Počernice? A co skrývají staré půdy a utajené zahrady? Až najdeme náš příběh, budeme zkoušet, jak ho převést na jeviště. Čeká nás práce s pohybem, hlasem, možná s loutkami, možná s fotkami nebo videem. Věříme, že všichni můžou hrát divadlo, dokonce i herci!

Termín: 23. – 27. 8. 2021

Lektorka: Bc. Martina Čurdová

Určeno pro děti: 9 – 14 let

Cena: 2 500 Kč

Další informace na: www.divadlopocernice.cz
Přihlášky posílejte na e-mail:
kralova@divadlopocernice.cz nebo volejte na tel.: 602 524 797.

 

Prev S atletikou opět na startu
Next Studenti zdravotníkům