Nohejbalový turnaj HoPoKop 2016

Dne 3. 9. 2016 se v areálu TJ Sokol Horní Počernice odehrál již pátý ročník nohejbalového turnaje trojic s názvem HoPoKop 2016. Turnaj se odehrál za podpory MČ Praha 20 a tak jako každý rok ho uspořádala amatérská neorganizovaná skupina počernických nohejbalistů pod vedením bývalého hráče nohejbalové extraligy pana Romana Zajíce.

nohec-2016

Turnaj byl znovu určen jen pro širokou veřejnost a mohli se ho účastnit pouze amatéři, popř. registrovaní hráči hrající maximálně krajskou nohejbalovou soutěž. Turnaje se na dvou antukových kurtech zúčastnilo 13 následujících týmů: Kozlové, Xaverka G, Sokol HP, Květnice “A”, Květnice “B”, Rodinka, Solida, Horno Porno, Jinočany, Nevím Vypadni, Grádo, Labe a Vy-Hull, kdy tyto byly losem rozděleny do tří základních skupin, přičemž první dva mančafty z každé skupiny postupovaly do finálové části turnaje. V souvislosti s uvedenými názvy jednotlivých mančaftů pro jistotu podotýkám, že jména mužstev si vymýšleli sami hráči a organizátoři plně respektovali jejich nápady. O občerstvení se tak jako každý rok, a to jak pro účastníky turnaje, tak i pro příchozí diváky, starala paní Monika Novotná, která s elegancí sobě vlastní obhospodařovala stánek s občerstvením a dále pan Dušan Mach, laický gastronomický odborník, který je již dnes mezi laickou gastronomickou veřejností legendou.

nohec-2-2016

V návaznosti na výše uvedené tak nezbývá než konstatovat, že celý turnaj byl znovu velmi výborně organizačně zvládnutý a svým účastníkům, ale i přítomným divákům přinesl spoustu neobyčejných sportovních zážitků. A jelikož pořadatelům i hráčům přálo taktéž velmi hezké slunečné počasí, zaznamenala celá akce opětovně mezi jeho účastníky a přítomnými diváky velký úspěch podpořený navíc velmi výbornými výkony všech hráčů. V dané souvislosti je ještě nutné zmínit, že turnaj vyhrálo mužstvo „Solida“, přičemž z počernických mančaftů se nejlépe umístilo mužstvo „Kozlové“, a to na místě čtvrtém. Závěrem je nutné poděkovat místním amatérským nohejbalistům a všem jejich pomocníkům za zorganizování takovéto široké, veřejnosti otevřené sportovní akce, dále místní organizaci TJ Sokol Horní Počernice, která konání akce umožnila a zejména MČ Praha 20, která konání této akce podpořila.