Počernický triatlon roste

Tak, pohárové minimum máme splněno.  Naši závodníci Veronika, Tereza a Dan spolu se spolehlivými žáky na táborském triatlonu obsadili v soutěži družstev 3. místo a tím docílili splnění 5 bodovaných závodů. Zatím v oddílech České republiky držíme 7. místo. Karlovy Vary zřejmě o konečném pořadí rozhodnou. Šance je i na 5. místo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Triatlonová elita na Czechman

Mimo pohárové dění budou možná pro nás i naše příznivce zajímavé informace o některých závodech. Triatlonisté TRI SKI TJ Horní Počernice na nich byli hodně viditelní. Triatlonovým svátkem byl Czechman 2019, kde se sešla česká triatlonová elita. Výkony devíti počernických triatlonistů na hranici jejich možností, nám vynesly pěkné 10. místo v hodnocení oddílů, 23. místo Martina Andrše v absolutním pořadí, 4 cílové časy pod 5 hodin a největší počet závodníků z jednoho oddílu, kteří proběhli cílem. Všichni naši závodníci závod dokončili i když pro některé to byla na této trati premiéra. Při účasti 670 závodníků v mužské kategorii to je pěkná vizitka počernického oddílu na dlouhých tratích.

Julie si na Challenge Prague sáhla na dno

Druhým svátkem byl pražský závod Ford Challenge Prague 2019. Zde jsme sice z důvodu stále stoupající ceny startovného neobsadili hlavní závod, ale v Try-Atlonu byla naše stopa jasně viditelná. Tadeáš Štěpka na sebe upozornil nejlepším plaveckým výkonem a jeho individuální televizní vystoupení v depu bylo nepřehlédnutelné. Konečné 5. místo a vítězství v kategorii, včetně téměř přímého přenosu jeho doběhu do cíle, byl velice pěkný zážitek. Nicméně mediální hvězdou tohoto závodu se stala bezesporu naše Julča Balcarová. V přímém souboji na cílové rovince porazila svou oddílovou kolegyni Terezu Skuhrovou a doběhla do cíle jako první česká závodnice celkově na 3. místě. Tereza byla čtvrtá a další naše závodnice Kristýna Dvořáková byla pátá. Bylo vidět, že Julča si „hrábla“ na dno sil a poslední metry „šla na krev“. Tereza – mimo jiné druhá závodnice v pořadí Českého poháru v kategorii 20 – 39 let, tentokrát náporu mladší kolegyně neodolala. Následující interview s Julčou završilo její úspěšné vystoupení na tomto závodě. Kdo jste to neviděl, můžete shlédnout televizní záznam z Challenge Prague 2019 na internetu.

Desítka v desítce

Před posledním pohárovým závodem v Karlových Varech se desítka našich závodníků drží v pohárovém pořadí ve svých kategoriích do 10. místa. Ale ne všichni závodníci se na tyto závody cítí. Umístění v pohárových žebříčcích je pro oddíl hezká vizitka, ale účast na bodovaných závodech nebereme jako povinnost. Řada závodníků se na to ještě necítí a raději absolvují závody nižších kategorií. Na výběr je toho opravdu hodně. Vždyť pouze v letních měsících je pořádáno 146 závodů.  Část našich závodníků se orientuje i na terénní triatlon, kde se dobře umisťuje náš navrátilec Marek Johanides. A jak již bylo zmíněno máme skupinu závodníků, která jezdí poloviční tratě Ironmana. Nyní plánují účast na Pálava Race 2019 a pokud uspějí, máme reálnou šanci na dobré umístění oddílu i v tomto poháru. To je možná zajímavá informace i pro starší triatlonisty. Naše původní zaměření na děti a mládež se postupně rozšiřuje i na dospělé závodníky. Vysvětlení je jednoduché. Děti, které před mnoha lety v oddílu začaly, již překročily práh dospělosti, ale sportují dále nebo se po studiích, zahraničních stážích nebo jiných přestávkách, vracejí zpět do oddílu a přivádějí své kamarády. Náš oddíl tak nyní může nabídnout tréninkové možnosti a poradenství dětem, mládeži, dospělým, začínajícím, výkonnostním i amatérským závodníkům. Naše 29. tréninková sezóna začíná v září. Přijďte se podívat. Podrobnosti o trénincích budou uvedeny zde koncem srpna.