Podzim sportovní gymnastiky

V sobotu 3. 10. se naše tři gymnastky s trenérkou Lenkou Šotolovou zúčastnily Děčínské kotvy a Poháru Věry Čáslavské. Nejlépe si vedla Laura Bohatová, která ve dvojboji kladina, prostná vybojovala zlatou medaili a na prostných – v poháru Věry Čáslavské – byla stříbrná. V. Šlajsna obsadila 7. příčku a  N. Fulemová byla 11.

Náš oddíl uspořádal po dlouhé pauze závodů v neděli 11. 10. Přebor Prahy družstev. Závod probíhal celý den za dodržování hygienických pravidel, při vstupu do tělocvičny se měřila teplota, dezinfikovalo se, rozhodčí, trenéři a funkcionáři trávili celý den v rouškách, diváci do tělocvičny nesměli.

151 gymnastek ze 13 oddílů z Prahy i mimopražských závodilo v šesti sledech, které se společně nepotkaly. Všechny závodnice obdržely po předvedení svých výkonů na čtyřech nářadích účastnické medaile, na kterých byl i název „covid“.

První tři jednotlivkyně v jednotlivých kategoriích dostaly zlaté, stříbrné a bronzové přebornické medaile, první tři družstva pak poháry.

Naše děvčata tentokrát na stupních vítězů nestála, ale spokojenost z toho, že si mohla zazávodit, jim zářila z očí. V obou kategoriích družstev VS1 i VS2 obsadila 5. místo. V jednotlivkyních si nejlépe vedla Z. Grundová – 4. místo v kategorii  VS1 B a dále L. Řezníčková 7. místo.

Držme pěsti, ať mohou naše děvčata opět trénovat.