40. ročník „O Vázu Horních Počernic“

Tělocvična ZŠ Ratibořická přivítala ve dnech 13. a 14. října přes 200 závodnic.

V sobotu se konal již 40. ročník „Vázy“ a zúčastnilo se ho celkem 126 závodnic z 19 oddílů z celé republiky. Závod zahájila paní starostka Hana Moravcová a předseda TJ Sokol Ing. Jindřich Jukl. Z celkového počtu 33 našich děvčat si nejlépe vedla Lucie Zahradníčková, která obsadila 2. místo v kategorii juniorek a žen a družstvo ve složení Elen Strculová, Kateřina Jakešová a Lucie Zahradníčková bylo také stříbrné.

sport_gymnastika_vaza

Odpoledne se konala již tradičně „Veteraniáda“.  Závodnice od 20 do 55 let předvedly nádherné výkony. Naše Veronika Švábová (nejmladší účastnice – kat. A) si vyskočila společně s nejstarší (kat. B) Renatou Dupalovou z TJ Bohemians na 1. stupínek.

sport_gymnastika_veteraniada

V neděli se konal Podzimní přebor jednotlivkyň hl. města Prahy a Závod nadějí. Závodu se zúčastnilo celkem 85 děvčat. Nejlepšího umístění v jednotlivých kategoriích dosáhla tato naše děvčata: 2. Nela Krojidlová, 3. Lucie Ondriášová a 1. Karolína Jindrová.

sport_gymnastika_dracek

V Závodě nadějí se naše družstvo ve složení Viktorie Fulemová (10. v kat. I.) a Linda Švaříčková (2. v kat. II.) umístilo na bronzové příčce.

O týden dříve 6. 10. startovalo 9 našich gymnastek na 11. ročníku gymnastického dvojboje „Dráček“ v hale V. Čáslavské v Černošicích. Naše sedmiletá Anežka Matějčková  (trenéři: Spitzerová, Matějček) si v kat. A odvezla zlatou medaili , což je v konkurenci devíti  jednot velký úspěch. Družstvo ve složení Eva Švaříčková, Anežka Matějčková a Barbora Völflová obsadilo 7. místo.

Všem našim gymnastkám i jejich trenérům a trenérkám gratulujeme!