43. dětské rybářské závody

43. dětské rybářské závody

Datum rybářských závodů s ohledem k podzimnímu výlovu musíme určit již dávno před prázdninami. Ale kdyby někdo tušil, že se trefíme do snad nejpropršenější soboty tohoto roku, tak bychom termín určitě posunuli.

Ale jak se říká není špatné počasí, jen špatné oblečení. V klubovně se sešlo tentokrát šestnáct dětí, což nás velmi mile překvapilo a zároveň potěšilo. Po nezbytném přivítání a poučení jsme za drobného deště závod odstartovali okolo osmé hodiny. První souboj mezi závodníky se vede o zvláštní cenu, tedy za první ulovenou rybu dne, kdy tentokrát to trvalo možná dlouhých patnáct minut. Déšť zesílil, na řadu přišly pláštěnky a deštníky a ryby braly jen opatrně a málo. Krmení ve vodě přibývalo a okolo desáté hodiny už někteří zdolávali své úlovky pravidelně. Opravdu poctivě je potřeba změřit každou ulovenou rybu, protože každý centimetr může rozhodnout o pořadí, což se stalo i tentokrát. Marko Lakomý ulovil 6 ryb v délce 219 cm a o pouhých 6 cm méně tedy 213 cm, ale 12 ks ulovila Adéla Kupcová. Třetímu Jakubovi Křemenovi stačilo ulovit dva kapříky na třetí místo s celkovými 97 cm.

Závod nikdo nevzdal a všichni bojovali až do poslední chvíle i přes opravdu ošklivé počasí. V průběhu závodu byl k dispozici teplý čaj a po závodě nás čekala vyhřátá klubovna, kde kolegové zatím připravili pro závodníky i jejích početný doprovod oběd. Potom už došlo na vyhlášení vítězů, předání pohárů, diplomů a věcných cen, na které nám formou dotace přispěla naše MČ Praha 20 a naši kolegové F. Svoboda, V. Tommi, L. Žižka a F. Chvalník, za což jménem celé organizace děkujeme.

Všem přejeme klidný zbytek roku, mírnou zimu a snad se zase společně sejdeme na jaře při závodech nebo kdykoli jindy u vody.

 

 

Za výbor MO: Martin Pachta

Prev Značky už známe, na kola sedáme!
Next Optimalizace železniční trati Vysočany (včetně) - Mstětice (mimo) – mimořádná informace