Gymnastické úspěchy

Gymnastické úspěchy

Memoriál Jana Palacha – Všetaty

  1. 1. 2018

V sobotu 20. ledna se náš oddíl vydat uctít památku bojovníka za svobodu – Jana Palacha, a to účastí v tradičním závodě v jeho rodném městě. Všetaty jsou vždy naší první zastávkou v novém roce, a tak na některých děvčatech byly ještě znát vánoční prázdniny. I přes drobná zaváhání si naše gymnastky závod užily a všechny si odvezly krásné ceny.

  1. místo a zlatou medaili si v ročníku 2011 odvezla Elen Strculová. Celkově startovalo 21 děvčat.

Velmi silně obsazenou kategorií byla děvčata ročníku narození 2010, kde se z celkového počtu 33 závodnic nejlépe umístila Eliška Kurfürstová, a to na krásném 6. místě, pouhých 0,3 b. od bronzové medaile.

Ročník 2009 už tak silně obsazený nebyl, startovalo zde 19 závodnic a na krásném 5. místě, se nám umístila Barunka Svobodová.

V následující kategorii už startovala děvčata společně – ročníky 2007 – 2008 a zde se nejvíce dařilo Kačce Jakešové, která obsadila pěkné 7. místo z 29 závodnic.

V dalším závodě děvčat narozených v roce 2005 – 2006 zvítězila s téměř bodovým náskokem Laura Bohatová.

Poslední a opět medailově úspěšnou se nám stala kategorie 2003 – 2004, kde zvítězila téměř s dvoubodovým náskokem Lucka Zahradníčková.

Gratulujeme.

sport_gymnastika

Duo cup – Šestajovice

  1. 1. 2018

V neděli bojovalo přes 20 našich svěřenkyň o nejlepší příčky v Šestajovicích.

Nejlépe si vedla dvojice sester Jana a Lucie Zahradníčkovy – vyhrály svoji kategorii.

V nejmladší kategorii Mimi si na třetí stupínek vyskočila Anežka Matějčková a Linda Švaříčková.

 

Memoriál J. Mládka a J. Šafáře

  1. 1. 2018

Jako každý rok uspořádal náš oddíl další ročník Memoriálu těchto dvou pánů.

Pan Jaroslav Mládek podporoval v minulém století náš oddíl především finančně, Jeroným Šafář byl nejprve závodníkem, později trenérem a nakonec dlouhodobým předsedou našeho oddílu.

Na závody se sjely závodnice celkem z 8 oddílů z celé republiky – z Ostravy, Mostu, Litvínova, Říčan, Bedřichova, Dobřichovic, Šestajovic a od nás. Závodilo se ve třech kategoriích na kladině a na prostných, nejprve byla kvalifikace, pak následovalo finále na obou nářadích.

Medailová  místa tentokrát obsadily závodnice z Litvínova, Mostu a z Ostravy, Říčan a Šestajovic. Z našich děvčat si nejlépe vedla Laura Bohatová (kladina i prostná – 5. místo) a Lucie Zahradníčková (prostná 5., kladina 6.místo).

Závod proběhl opět v příjemné atmosféře, všem zúčastněným se u nás moc líbilo.

 

za oddíl SG: Lenka Barešová, Zuzana Hubáčková

Prev Lyžařský a snowboardový výcvik
Next Martina ovládla anketu Sportovec roku, kterou se svým bratrem Pepou oslavila na závodech v bahně