Adventní koncert pro pěstouny na Chvalském zámku

Adventní koncert pro pěstouny na Chvalském zámku

Poděkování rodinám, které se v rámci pěstounské péče věnují dětem, pořádá Odbor sociálních věcí a školství ÚMČ Praha 20 v adventním čase na Chvalském zámku už pravidelně. Je smutné, že naše země stále patří k těm, kde vysoký počet dětí končí v kojeneckých ústavech nebo dětských domovech. Na psychickém vývoji dětí se přitom ústavní výchova neblaze podepisuje. Dětem schází láska, dotyk, zázemí a především blízcí lidé, kteří jsou „ti jejich“. Nikoli jen „teta“ v ústavu, která se ale střídá po směnách s několika dalšími a na starost má spoustu dalších dětí.

neziskovky_adventni_koncert_1

Naše městská část pěstounské rodiny podporuje a snaží se jim v jejich náročné práci pomáhat. Adventní koncert je každoročním milým setkáním a poděkováním. Letos se o příjemnou atmosféru postarali skvělí vystupující – houslista Šárka Pokorná a její děti – Kačka, Markétka, František a jejich kamarádka Eliška Luhanová a zpěvák Hynek Tomm. Hynek představil příjemný repertoár a na závěr ještě maminkám rozdal svá CD.  Děti si mezitím v sklepních prostorách zámku užívaly vystoupení kouzelníka. Starostka Alena Štrobová a koordinátorka péče o pěstounské rodiny Daniela Bendlová se poté ujaly rozdávání dárků,

Velký dík patří všem pěstounům za to, že v sobě mají tolik lásky a právě i Dance Bendlové, která je nejen sociální pracovnicí úřadu, ale sama je pěstounkou. Adventní koncert je také její každoroční zásluha.

Děkujeme za milé zázemí Růženě Beránkové a týmu Chvalského zámku a za dárky pro děti a maminky sponzorům, kterými jsou společnosti Dermacol, Mattel, Makro, Lamps, Knihcentrum.cz a Kanzelsberger.

neziskovky_adventni_koncert_3

Alena Štrobová, starostka

Prev V Horních Počernicích jsme rozeběhli nový rok
Next Fakta o pracovních místech na ÚMČ Praha 20