Ježíškova pošta letos rozdala dárky všem dětem

Ježíškova pošta letos rozdala dárky všem dětem

První adventní neděli se rozsvítili první svíčky na adventních věncích a v areálu Chvalské tvrze se tradičně konalo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu spolu s Ježíškovou poštou. Přestože celé odpoledne a večer smáčel hlavy návštěvníků vytrvalý déšť, ani to je neodradilo, aby nepřišli o tuto krásnou akci.

hp_rozsveceni-stromu-73

Celá akce začala už dopoledne, kdy se otevřely brány Chvalského zámku a s nimi i nové výstavy “Čerti Karly Franty a andělé jeho dcery Aleny”, “Staročeské Vánoce”, “Obrazy Radovana Paucha” a “Prahou i přírodou… obrazy Miroslava Nováka”. Ve 14 hodin se uskutečnila vernisáž za účasti manželky Karla Franty Aleny Frantové a jeho dcery Aleny Kadavé. Úryvek z knihy Karla Franty působivě přečetla Anna Herianová a za doprovodu svého partnera zazpívala několik písní a koled herečka a zpěvačka Kateřina Kosová, kterou známe například jako Šípkovou Růženku z pohádky Tři bratři.

hp_rozsveceni-stromu-22

V kočárovně zámku se konalo Vánoční veselí centra Mumraj, kde si děti mohly vyrobit vánoční ozdobu či obrázek, zatímco se jejich rodiče zahřívali u čaje či svařáku, který byl podáván v alkoholické i nealkoholické variantě.

hp_rozsveceni-stromu-43

Adventní trhy i prostory zámku obcházely Lucie, které kontrolovaly čistotu prostor a za splnění jejich přísných pravidel rozdávaly certifikát čistoty. Všechny stánky obstály na jedničku a svůj certifikát si zasloužily.

hp_rozsveceni-stromu

V 16 hodin přiletěl do Chvalské tvrze andílek, aby vybral přání od dětí a rozdal sladkosti a perníky. Na pódiu zazněly koledy v podání dětského sboru Paleček pod vedením Šárky Mistrové
a počernický dětský sbor Rokytka pod vedením Andrey Čančarové Houfkové. Po jejich zpěvu už došlo na slavnostní rozsvícení stromu a předání dárků. Nejprve ho na pódiu dostaly děti z azylového domu a následně si dárek odnesly všechny děti.

hp_rozsveceni-stromu-90

“Jsem šťastná, že obdarované byly úplně všechny děti, které na rozsvícení vánočního stromu na Chvalské tvrzi přišly. Dárky potěšily i děti z azylového domu na Křovinově náměstí a jeden máme schovaný i pro holčičku Elišku, která statečně bojuje se svou nemocí. Kvůli počasí mezi nás nemohla přijít, ale dáreček jí odvezeme. Chci moc poděkovat za předstartovní ježíškovskou radost firmám Mall. cz, Makro a Hummer Centrum Horní Počernice, dále zámeckému týmu Růženky Beránkové za skvělou organizaci akce. A obrovský dík patří i mým kolegům v radě. Pomáhali ze všech sil, aby první adventní neděle přinesla radost nejen počernickým dětem, ” řekla starostka Alena Štrobová.

hp_rozsveceni-stromu-79

 

Závěr večera patřil zpěvačce Kláře Jelínkové, která zazpívala několik vánočních písní. Děkujeme všem návštěvníkům, které neodradilo počasí a přišli si užít slavnostní atmosféru.

Kompletní fotogalerii z akce naleznete zde: https://ezpravodaj.pocernice.cz/galerie/adventni-trhy-rozsviceni-vanocniho-stromu-a-jeziskova-posta/

 

hp_rozsveceni-stromu-94

Prev Kulturně komunitní centrum
Next Čerti Karla Franty a andělé jeho dcery Aleny