Akce v rámci projektu Setkávání

Akce v rámci projektu Setkávání

V rámci dlouholetého projektu Setkávání a především díky podpoře Magistrátu HMP (programy na podporu rozvoje vzdělávání) jsme na začátku školního roku podnikli již dvě akce.

skoly_bartlova_sobehrdy1 skoly_bartlova_sobehrdy2

Na konci září naše celá ZŠ Bártlova a 4. třída ZŠ Stoliňské vyrazily autobusem do Farmaparku Soběhrdy, kde si žáci mohli pohladit a nakrmit např. ovce, kozy, králíky a lamy. Obdivovali velbloudy, klokany, pštrosy i buvoly. Žáci se dozvěděli nové poznatky o zvířatech, ve škole o nich následně vyhledávali informace na internetu a každá třída si vytvořila vlastní výtvarnou koláž. Žáci obou škol spolu strávili příjemné dopoledne, naučili se nové věci a zažili spoustu legrace na atrakcích, které v parku byly.

Na začátku října se u nás ve škole konal Míčový sportovní den pro žáky ZŠ speciálních, který je součástí sportovního trojboje a navázal na atletiku a plavání.

Žáci soutěžili v pěti disciplínách – v kopu a hodu na bránu, hodu na cíl, slalomu, střelbě na bránu a v kuželkách. Na závěr se běžely školní štafetové běhy. Závodilo 70 žáků, kteří si odnesli spoustu cen a každá škola i míč. Sportovní dny ZŠ speciálních mají dlouholetou tradici, jejich cílem je motivace k přirozenému rozvoji sportovních aktivit a všestrannému pohybu.

Při organizaci aktivně pomáhali žáci ze ZŠ Stoliňská, byli milí a moc šikovní. Kontinuální projekt Setkávání probíhá mezi žáky naší školy a žáky ZŠ Stoliňská, ti se v rámci integrace stávají dobrovolníky a pomocníky při akcích pro žáky se speciálně vzdělávacími potřebami. Za velmi milou spolupráci děkujeme!

Pavlína Rychtaříková, zástupkyně ředitelky, fota Lucie Borová, vychovatelka ŠD

Prev Poděkování z Divizny
Next Indická dívka