Akční FZŠ Chodovická

Akční FZŠ Chodovická

Říp

Žáci tříd 6. B a 7. A se vydali za oživlými osobnostmi českých dějin a strávili den na památné hoře Říp.

Potkali jsme sv. Václava, v rotundě sv. Jiří vyslechli kázání mistra Jana Husa, Jan Žižka z Trocnova nás zapojil do výcviku svých práčat.

Setkali jsme se i s Janem Amosem Komenským, B. Němcovou a samotným praotcem Čechem.

V rámci her a plnění úkolů jsme si zopakovali státní symboly, zazpívali státní hymnu, poznávali jsme české kulturní památky i přírodní krásy naší vlasti.

 

Kraje pro bezpečný internet – krásné 2. místo pro FZŠ Chodovická!

Krásný pocit zažila naše škola při vyhlášení 2. nejúspěšnější školy v celé ČR na Magistrátu hlavního města Praha. V nádherných prostorách prezidentského salonku jsme si převzali hodnotné ceny nejenom v kategorii škol 2. stupně, ale i za kategorii v jednotlivcích – Mykhaylo L. z 6. A měl obrovskou radost!

 

V posledních dnech jsme s mladšími žáky vyrazili do našeho krásného počernického divadla na film Myši patří do nebe a se staršími dětmi na Poslední závod a už teď se těšíme na představení Ať žijí duchové.

Sportovci z 9. B vyrazili zapojit své hlavy do Questerlandu, centra únikových her. V rámci pěkné spolupráce ve skupinách zachránili žáci svět před zombíky, čarovali v kouzelnických školách, loupili banku a luštili šifry hvězdného elementu.

Další velkou novinkou je, že se naše škola za poslední dva měsíce rozrostla o dvě nové skupiny pro příchozí děti z Ukrajiny. Tito žáci se momentálně věnují především výuce českého jazyka, ale zároveň se integrují přirozeným způsobem do svých spádových tříd.

A na co se tento školní rok ještě těšíme? Určitě ani letos nevynecháme dětmi velmi oblíbený zahraniční zájezd, ze kterého zajisté uděláme minireportáž, na kterou se můžete těšit v dalším vydání.

Tým učitelů FZŠ Chodovická

 

Sportovní zpravodajství z FZŠ Chodovická

Velikonoční štafeta (13. 4.)
Na naší škole opět proběhla tradiční soutěž Velikonočních štafet. Počasí bylo na tento den opravdu jako malované, žáci se vybičovali k vynikajícím výkonům, a hlavně si to moc užili.

 

OVOV – obvodní kolo (28. 4.)

Jedna ze soutěží, na kterou se dlouhodobě připravujeme a několikrát se i zúčastnili MČR, je opět tady. Závodníci v tomto kole soupeřili v 5 disciplínách – skok přes švihadlo, hod medicimbalem, klicích, basketbalovém driblingu a trojskoku. Zúčastnily se školy z Čakovic, Ratibořické a Stoliňské.

 

Pohár rozhlasu (3. 5. – 4. 5.)
Na venkovním sportovním areálu se znovu mohly po 2 letech rozběhnout atletické disciplíny v soutěži o Pohár rozhlasu družstev. A že se bylo na co dívat. Například Dominik vyhrál soutěž ve skoku vysokém s výkonem 170 cm. Cyril ze 7. třídy zase přehodil kriketovým míčkem o několik metrů hřiště. Všechna naše 4 družstva svou kategorii ovládla a zvítězila.

 

 

Volejbal – krajské kolo (3. 5.)

Starší volejbalisté převážně z 9. třídy odehráli skvělé zápasy na Meteoru. Jejich volejbalové dovednosti, které se naučili pouze ve škole, mohly konkurovat i klukům, kteří ho hrají v klubech. Ve čtvrtfinále jsme psychicky nezvládli rozhodující tie break a dobře rozehrané utkání tak nešťastně ztratili. Měli jsme určitě na víc, ale 5. – 8. místo je jeden z nejlepších výsledků poslední doby. Máme radost.

 

 

Prev Letní akce v plném proudu
Next Optimalizace železniční trati Vysočany (včetně) - Mstětice (mimo) – aktuální informace