Ani v zimě nelenošíme

Ani v zimě nelenošíme

Ve čtvrtek 8. prosince vyrazila osmičlenná skupinka sportovců z 1. stupně reprezentovat naši školu na atletických závodech v strahovské hale. Jednalo se o výběr chlapců a dívek prvního stupně s výjimkou prvních tříd. Po rozcvičení a seznámení s organizací jsme se s vervou pustili do závodění.

ani-v-zime_atletika_1

Obrovský úspěch zaznamenaly nižší ročníky, kdy Kateřina Koubová z 2. A obsadila hned dvě první místa, a to v běhu na 60 m a v skoku z místa. V pozadí nezůstali ani chlapci. Cyril Fojt z 2. B obsadil třetí příčku ve skoku z místa a Matyáš Míka z 3. C si odnesl zlato v běhu na 60 m. Ze svého triumfu se radovala i Martina Kopecká ze 4. B, která skončila na třetím místě v běhu na 60 m. Závěrečnou disciplínou byla štafeta, ve které jsme obsadili krásnou osmou pozici. Po sečtení bodů získaných v jednotlivých atletických disciplínách se náš tým umístil na vynikajícím 6. místě z celkového počtu jednadvaceti zúčastněných škol. Tleskáme našim malým sportovcům za skvělou reprezentaci.

ani-v-zime_atletika_2

Ve čtvrtek 22. 12. se u nás ve škole konal premiérově nominační a zároveň vánoční turnaj ve stolním tenise. Nejlepší čtyři hráči z každé kategorie reprezentovali školu na obvodním kole. To se odehrálo 4. a 5. 1. na ZŠ Generála Janouška. Naše děvčata získala v kategorii mladších i starších žákyň stříbro a chlapci ve stejných kategoriích bronz.

ani-v-zime_stolni_tenis

V úterý 10. 1. proběhl tradiční školní závod ve šplhu o tyči pro žáky 2. stupně „Šplhounek roku“, kde se absolutním vítězem stal Tomáš Svoboda z 9. B, který zdolal tyč v neuvěřitelném čase 2.26 sekundy.

Ve středu 11. 1. vybojovali naši mladší žáci postup do finále krajského kola turnaje ve florbalu, kde se utkají s dalšími pěti školami o klíč od Prahy. Gratulujeme a držíme palce.

ani-v-zime_florbal

Tenis na Chodovické

Letošní školní rok otevřel nové možnosti pro děti školního klubu na FZŠ Chodovické. Hitem se staly hodiny tenisu, které žáci navštěvují v tenisovém oddíle Sokol Horní Počernice. Přihlášené děti dochází každé úterý do nafukovací haly, kde se rozcvičí, zahřejí a poté se odeberou na jednotlivé kurty a pilují tenisové údery – forhend, bekhend, volej, podání či smeč. Závěrem je pro ně vždy připravena nějaká tenisová hra a děti si i mohou odnést drobnou cenu za svůj výkon. Celá tato akce vznikla především za pomoci obce Horní Počernice, které touto cestou chceme moc poděkovat! Je báječné, že se děti mohou hýbat a nemusí trávit celé odpoledne pouze v prostorách školy.

ani-v-zime_tenis

POZVÁNKA

Srdečně zveme všechny zájemce na

Den otevřených dveří a Burzu sportovních potřeb,

v pondělí 27. února

Den otevřených dveří začíná v 13.00.

Burza sportovních potřeb proběhne od 15.00 do 17.00.

Podrobnější informace o obou akcích jsou k dispozici na webových stránkách

a na dveřích budovy školy.

Učitelé FZŠ Chodovická

Prev Modlitby za děti
Next Blahopřání ke 100 letům

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment