Atletické jaro a léto

Atletické jaro a léto

Letošní sezónu jsme zahájili již v březnu, kdy se uskutečnilo první kolo přespolního běhu – Městského přeboru družstev v kategorii mladšího žactva. V květnu a v červnu pak následovaly 3 kola závodů na dráze, a to v Hostivaři, na Strahově a na Mazurské. Zejména pro mladší děti to byla první možnost vyzkoušet si atmosféru velkých závodů a možnost zazávodit si v disciplínách, které neměly příliš natrénované. Pro mnohé z nich bylo překvapením, že ve velké konkurenci svými výkony bodově přispěly oddílu k průběžnému krásnému 7. místu po 3 kolech.

Starší žáci se poprvé účastní poháru družstev starších žáků a rozhodně se tam se svými výkony neztrácejí. Žáci se prosazují i v disciplínách, které běžně nemají možnost v Počernicích trénovat, jako např. 1 500 m př. nebo hod oštěpem. Protože jsme v Počernicích bez možnosti trénovat i disciplíny jako skok o tyči, hod diskem nebo hod kladivem, tyto nemůžeme z bezpečnostních důvodů obsazovat.

Bohužel výsledky posledního kola a následné nasazení družstva do semifinálových či finálových zářijových kol jak u mladších žáků, tak i starších žáků budou známy až po uzávěrce tohoto čísla Zpravodaje.

Několik našich mladších i starších žáků (L. Haider, J. Hrdina, T. Prouza, V. Holeček, D. Švec) se poprvé svými výkony ze závodů družstev nominovalo také na Přebory Prahy, které se uskutečnily v průběhu června a kde jsou přísné kvalifikační limity.

Začátkem června si všechny děti mohly poměřit své schopnosti s vrstevníky z dalších tréninkových skupin na oddílových závodech. Jednalo se o víceboj ve sprintu, hodu, skoku do dálky a běhu na střední trati. Všichni podali skvělé výkony na hranici svých možností, i když někteří již ke konci bojovali s únavou. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem rodičům, kteří nám pomohli závody úspěšně zorganizovat – jak těm, kteří se podíleli svojí pomocí přímo na průběhu závodů, tak rodičům, kteří darovali odměny pro děti.

Dne 10. 5. jsme ke Dni rodin již tradičně uspořádali Rodinný běh se startem a cílem u rybníka Eliška. V jeho okolí byly vyznačeny trasy o délce cca 1 a 3 km. Běhu se zúčastnilo dohromady 70 týmů – od jednočlenných až po čtyřčlenné, někteří si tratě zaběhli opakovaně ve snaze zlepšit si svůj čas, i přes naše motto „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si to!“. Počasí nám přálo a za vedení obce se na odměňování nejmenších běžců zúčastnil radní pro sport J. Kočí.

Český atletický svaz letos po roce opět připravil soutěž určenou pro přípravky v rámci projektu Atletika pro děti zábavně a hravě. Do této soutěže se během května zapojilo 190 soutěžních skupin ze 101 atletických oddílů. Úkoly plnilo celkem 2 880 nadšených dětí – mezi nimi i děti z naší čtvrteční přípravky. A rozhodně se neztratily. Do Horních Počernic putuje speciální cena za kreativní překážkovou dráhu – atletická sada pěnových oštěpů Jipast.

Dětem i jejich rodičům přejeme příjemné prožití léta i prázdnin a s dětmi se těšíme na viděnou opět v září, nebo v srpnu na soustředění či příměstském táboře.

Dotazy k možnosti přijetí nových členů od září 2023 zasílejte na e-mail: atletikahp@email.cz.

Pokud máte zkušenosti s atletikou a máte kladný vztah k dětem, rádi vás přivítáme mezi trenéry – bližší informace u J. Petráňové. Více informací najdete na stránkách: www.atletikahp.cz, na FB Atletická přípravka Horní Počernice a na Instagramu atletika_horni_pocernice.

Za trenérky: Klára Hlaváčková

 

Prev Jazykově poznávací zájezd do Skotska
Next OZNÁMENÍ O ZAHÁJENÍ PRACÍ MČ P20 - UL. VE ŽLÍBKU, MEZI UL. VÁCLAVA ŠPAČKA A MLADÝCH BĚCHOVIC - VOZOVKA