Atletické jaro

S jarem vyběhli do přírody a na stadiony i naši malí atleti. Skoro každý týden se atleti prezentují na některém z veřejných běhů, např. na doprovodných bězích při Kbelské Palestra 10, běhu Modřanskou roklí, Újezdské sově nebo dalších závodech ze seriálu Běžeckých nadějí.

sport_atletika1

Kromě toho jsme se letos zapojili do MPD mladšího žactva, kterého se účastní děti narozené v letech 2006-2008. 1. kolo – přespolní běh na 1 650 m – pořádal USK Praha ve Hvězdě a děti se v nabité konkurenci rozhodně neztratily. 2. kolo se uskutečnilo na stadionu ASK Slavia Praha v Edenu a na děti čekal dvojboj (1 běh a 1 technická disciplína). Pro většinu to byly první opravdové atletické závody a všechny zúčastněné děti podaly skvělé výkony. Bohužel se nepodařilo sestavit smíšenou štafetu, tak snad příště. Do prázdnin nás čekají ještě 2 kola poháru družstev.

Všechny oddílové děti si vyzkoušely závodění mimo dráhu na oddílovém přespolním běhu, který se uskutečnil 12. 4. ve Svépravicích a přilehlém Xaverovském háji. Děti za mohutného povzbuzování závodníků z ostatních kategorií i rodičů si mnohdy své první závody užily. Na přespolní běh pak navazují v úterý 4. 6. oddílové závody na dráze.

Pro širokou veřejnost jsme ve středu 15. 5. pořádali již tradiční rodinný běh. Start byl na hrázi Svépravického „Koupaliště“. Běžet  mohli děti, rodiče, prarodiče, tety, strýcové, zkrátka všichni členové rodiny. Barevnými fáborky byly vyznačeny dvě trasy, první dlouhá cca 1 km, druhá 3 km. Počasí nám však ani letos příliš nepřálo. Přes nepříznivé počasí dorazilo nad očekávání hodně počernických sportovců, nejen atletů, mnohdy i s nejmladšími účastníky v kočárcích. Všichni běžci byli naprosto úžasní, velký obdiv si u nás vysloužily aktivní babičky. Běžet v dešti byl pro mnohé závodníky nový dobrodružný zážitek; v cíli jsme viděli samé rozzářené tváře.

sport_atletika2

Naše motto – Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si to! – tak letos opět platí.

Více informací o činnosti atletického oddílu najdete na stránkách: www.atletikahp.cz, dotazy k možnosti přijetí nových členů od září 2019 zasílejte na e-mail: atletikahp@email.cz.

Za trenérky: Klára Hlaváčková