ATLETICKÝ ODDÍL TJ SOKOL HORNÍ POČERNICE

ATLETICKÝ ODDÍL TJ SOKOL HORNÍ POČERNICE

V září 2020 jsme zahájili již 9. rok existence atletického oddílu v TJ Sokol Horní Počernice. Opět se projevil velký zájem dětí o atletiku v Horních Počernicích, který rok od roku roste – v letošním roce máme v oddíle opět řes 100 dětí od předškoláků až po mladší žactvo. Tato skutečnost nás velmi těší i zavazuje. O to více nás mrzí, že jsme jak na jaře, tak na podzim museli tréninky z důvodu vládních nařízení přerušit a zrušit většinu plánovaných akcí. Na podzim jsme se v době, kdy jsme se nemohli scházet osobně, spojili s dětmi prostřednictvím on-line tréninků, které vedly Verča a Věrka. Trénovat společně jsme začali, jakmile nám to nařízení umožnila. Ale i tak jsme se letos prvně se zimou nepřesunuli do tělocvičny a trénujeme se všemi věkovými skupinkami stále venku.

I přes vládní omezení jsme se v roce 2020 zapojili do oddílového klání mezi několika pražskými kluby v rámci Pražského poháru mladších žáků, který se však letos smrskl na dvě zářijová kola. Naši atleti podali v obou kolech skvělé výkony a mnozí z nich se umístili na bodovaných příčkách. K lepšímu celkovému umístění bychom potřebovali i vyšší počet reprezentujících atletů a pevně věříme, že v příštím roce se bude těchto závodů účastnit více našich atletů. Zapojili jsme se také jako jeden ze 37 oddílů v ČR i do projektu Atletika pro rodinu, což je projekt Českého atletického svazu směřující ke zvýšení pohybové gramotnosti dětí i rodičů a posílení aktivně tráveného společného rodinného času. V průběhu roku se naši atleti neztratili ani na různých bězích, které se uskutečnily. Na jaře i na podzim se nám podařilo uspořádat také atletický oddílový přespolák a v létě příměstský tábor a soustředění na Orlíku. V průběhu roku jsme přivítali do týmu nové trenérky – Romanu a Janu.

CO ATLETY ČEKÁ V ROCE 2021

V novém roce chystáme pro atlety spoustu zajímavých akcí a závodů, oddílových i veřejných a doufáme, že tentokrát se jich již většina uskuteční. Opět se plánujeme účastnit Pražského poháru mladších žáků, tentokrát s dětmi narozenými v letech 2008 – 2010. Jako každoročně plánujeme během letních prázdnin soustředění a příměstský tábor.

Atletický oddíl rád uvítá do svého týmu nové trenérské posily. Předpokladem je kladný vztah k dětem a k atletice; školení trenérů atletické přípravky zájemcům zajistíme. V případě zájmu vám více informací poskytne na tel.: 602 796 208 Jana Petráňová.

Nové zájemce budeme od února přijímat pouze v případě uvolnění míst v tréninkových skupinách. V případě zájmu pište prosím na e-mail: atletikahp@email.cz.

Více informací o atletickém oddíle najdete na stránkách: www.atletikahp.cz.

Děkujeme za vaši přízeň a přejeme všem vydařený start do roku 2021 a hodně zdraví.

Za všechny trenérky: Klára Hlaváčková

Prev Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Next Hornopočernický Kross BikeRanch Team sbíral úspěchy na horských kolech i v covidovém roce