Benefiční představení – Kráska a zvíře

Benefiční představení – Kráska a zvíře

Ve úterý 22. března proběhlo v Divadle Horní Počernice pod záštitou Skautského střediska Oheň benefiční představení Kráska a zvíře. Veškerý výtěžek z představení šel na podporu stavby naší nové klubovny, o kterou již dlouhou dobu usilujeme a díky vaší podpoře se náš sen o novém prostoru pro naši činnost začíná čím dál více blížit realitě, z čehož máme neskutečnou radost.

Tento dnes již kultovní příběh o pýše, pomíjivosti krásy a lásce si pro nás v originálním nastudování pod taktovkou talentované Magdalény Máji Klímové, mimochodem také vedoucí našeho oddílu světlušek – Ignis, připravil divadelní soubor Maják. Tento poměrně čerstvě vzniklý soubor je z velké části tvořen právě mladými členy našeho střediska, na které jsme samozřejmě patřičně hrdí.

Samotné představení se neslo v příjemném a uvolněném duchu. Po krátkém úvodu režisérky se na jevišti objevilo i herecké osazenstvo, které za živého hudebního doprovodu během celého vystoupení dokazovalo, co v nich je. V téměř zaplněném divadle se během představení, plného hudby a humoru, často ozýval smích. A to jak z dětské, tak i dospělé části obecenstva. Herecký ansámbl se na konci dokonce dočkal ovací ve stoje, které jen potvrzují, jaké mělo vystoupení úspěch.

Po představení se většina účastníku shromáždila ve foyer, kde si, pokud nespěchali, mohli navzájem sdělit své dojmy nebo popovídat s herci. Byla zde také možnost prohlédnout si studii a další podklady, které zatím k projektu naší nové klubovny vznikly.

U východu z divadla byla vytvořena decentní pieta za oběti z divadla v Mariupolu, které sloužilo jako úkryt a kde po jeho bezohledném bombardování zahynulo mnoho nevinných civilistů včetně dětí. Před naším divadlem byl namalován nápis дети (rusky děti). Obdobný tomu velkému, který byl původně namalován právě před zmíněným mariupolským divadlem, ve snaze dát vědět ruským pilotům, kdo se v úkrytu nachází a zabránit tak tragédii. To se ale, jak již víme, bohužel nepodařilo. Návštěvníci představení mohli nosit k tomuto nápisu zapálené svíčky a vyjádřit tak lítost nad oběťmi bombardování a také podporu celé, touto dobou velmi těžce zkoušené, Ukrajině. Podobné piety tento večer probíhaly téměř před každým divadlem po celém světě. Poté se většina účastníků začala pomalu rozcházet do svých domovů.

Divadelní soubor Maják má v blízké době naplánované další reprízy tohoto představení. Pokud jste tedy akci propásli, budete mít ještě šanci to napravit. Můžeme jen doporučit.

Celá akce se moc povedla. Na transparentní účet se nám podařilo vybrat přes 22 000 Kč, z čehož máme obrovskou radost. Rádi bychom tedy touto cestou moc poděkovali našemu divadelnímu souboru, a hlavně také všem, kteří na představení dorazili a touto cestou nás podpořili. Neskutečně si toho vážíme!

 

Za středisko Oheň: Tobiáš Wágner

Prev ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA
Next Výměna technologického zařízení na ČOV Čertousy