Beseda s Václavem Moravcem

Beseda s Václavem Moravcem

Asi každý z nás někdy viděl pořad České televize Otázky Václava Moravce. Někdo možná dokonce viděl i relativně nový pořad ČT 1 nazvaný Fokus Václava Moravce. My – studenti druhého stupně Gymnázia Chodovická – jsme dokonce měli tu čest a mohli jsme natáčení Fokusu navštívit. Akce to byla bezesporu zajímavá, jen většina nás, bohužel, po asi tříhodinovém natáčení v pražské Továrně v Holešovicích, promrzla. Neboť Továrna je poměrně velký objekt, a tudíž oříšek pro vytopení, když se nezačne topit včas…

skoly_gymnazium__beseda-s-vaclavem-moravcem-foto

Proto jsme všichni velmi uvítali, když jsme se dozvěděli, že je plánovaná beseda s panem Moravcem, ale pozor – v teple a pohodlí našeho gymnázia. Starosti z dalšího nachlazení jsme tak hodili za hlavu a v pondělí 18. prosince jsme se sešli spolu s panem Moravcem v učebně ZSV.

Diskutovali jsme o různých tématech. Sice jsme byli od paní profesorky na češtinu zaúkolováni vymyšlením si alespoň jednoho dotazu, to ale nebylo vůbec nutné. Václav Moravec sám začal „diskuzi“, která se postupně krásně rozvíjela, a my jsme tak vyslovili jen pár otázek, co se zrovna hodily k tématu. Začali jsme si povídat o tom, jak moc nás ovlivňují média, náš host zavzpomínal, jaké to bylo za jeho mládí a jaké je to dnes. Dal nám tipy na kvalitní seriály a my zase jemu. Přes média jsme dopluli až k politice. Nová vláda, nadcházející prezidentské volby, příběhy z natáčení Otázek. Toho všeho jsme se okrajově dotkli a najednou byl konec besedy.

Já osobně musím říct, že mě už podruhé překvapilo, jak moc je pan Moravec stále „lidský“. Je to známá osoba, vidíme jeho tvář především na obrazovkách, ale s námi hovořil jako se sobě rovnými. Umí se skvěle vyjadřovat, což si žádá jeho povolání, působí přitom nenuceně, přátelsky a otevřeně. Je to vzdělaný člověk, který nás všechny svou návštěvou určitě pozitivně ovlivnil a inspiroval.

 

  1. Nová, septima A
Prev Alexandra Kohoutová, ředitelka Chvalského zámku: Odcházím na vrcholu
Next Ztratil se pes