Bican Cup pomohl Nadaci Leontinka

Bican Cup pomohl Nadaci Leontinka

O víkendu 7. a 8. srpna se v tréninkovém areálu na Xaverově uskutečnil 38. ročník mezinárodního turnaje Bican Cup. Prestižní mládežnický fotbalový turnaj s dlouholetou tradicí. Turnaje se účastnilo celkem osm týmů. SK Slavia Praha, AC Sparta Praha, FC Zbrojovka Brno, FC Baník Ostrava, KKS Lech Poznaň, Hertha BSC, MŠK Žilina, GNK Dinamo Zagreb.  Každý tým odehrál celkem čtyři utkání. Slávisté skončili na třetím místě, druhá byla Poznaň a na prvním místě skončila Sparta.

  1. ročník turnaje Bican Cup měl také charitativní podkres. Za každý vstřelený gól na turnaji věnovala mládežnická akademie SK Slavia Praha 200 Kč na fond Nadace Leontinka. Celkem se za nastřílené góly vybralo 10 600 Kč.

Kromě týmových výkonů se na turnaji udělovala i individuální ocenění. Nejlepším střelcem turnaje se stal Igor Stankiewicz z Lechu Poznaň. Nejlepší brankář byl Adam Kolínek ze Sparty Praha a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Kryštof Čížek ze Slavie Praha, který je navíc o rok mladší.

Slávisté pod vedením trenéra Róberta Barboríka skončili v turnaji na třetím místě. V souboji o třetí místo porazili chorvatský GNK Dinamo Zagreb. „Po Covidu nám taková mezinárodní konfrontace chyběla. Turnaj nám ukázal spoustu dobrých věcí, ale samozřejmě i věcí, které musíme zlepšit, ale nemyslím si, že bychom nějak selhali. Turnaj byl vynikající,“ říká hlavní trenér U15 Róbert Barborík.

Individuální ocenění i ceny týmům přišli předat Vladimír Šmicer, Jaroslav Kočí, radní pro sport z Městské části Praha 20, Petr Hurych, manažer mládežnické akademie a Miroslav Beránek, šéftrenér dorosteneckých kategorií.

Jan Procházka

foto: Jan Malý

Prev OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN ODBORU ŽIVNOSTENSKÉHO A OBČANSKOSPRÁVNÍCH AGEND
Next Měřič rychlosti