Březen v SOŠ

Březen v SOŠ

Workshopy v SOŠ

V rámci zdravotní výchovy a prevence závažných onemocnění se na konci února studenti třetích a čtvrtých ročníků zúčastnili dvou zajímavých a pro život velmi důležitých workshopů – #prsakoule a #zijessrdcem. Z úst mladých lékařů se během první besedy dozvěděli informace o prevenci onkologických onemocnění, zejména prsu a varlat, ale také gynekologické oblasti, prostaty, střev a kůže.

Druhý workshop byl věnován prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Účastníci se naučili, jak je možné včas odhalit infarkt a mozkovou mrtvici, jak těmto onemocněním předcházet a hlavně jak poskytnout první pomoc v případě, že se s takovou situací setkají.

Díky praktickým pomůckám si všichni mohli vše vyzkoušet a hodnotili tak dopolední setkání jako velmi přínosné a přitom také zábavné.

skoly_sos_workshopy

Po roce opět v Lucerně

Poslední únorovou neděli měli zejména maturanti a studenti prvních ročníků zapsanou v diáři červeným písmem. V Lucerně se totiž konal maturitní a imatrikulační ples SOŠ pro administrativu EU.

Nejprve zaplnili parket naši „prvňáčci“. Během imatrikulace jim třídní učitelé připnuli stužky jako památku na tento významný den, společně se vyfotili a zatančili si sólo se svými rodiči.

Pak už přišel na řadu nejdůležitější bod večera. Na parket elegantně vpluli letošní maturantky a maturanti, někteří změněni k nepoznání. Nádherné róby, krásné líčení i slavnostní účesy akcentovaly tento slavnostní okamžik. Po šerpování se parket rozzářil barevnými plachtami a v souladu s tradicí studenti chytali peníze, které jim házeli rodiče a známí z ochozů. Ceremoniál pak zakončilo sólo pro učitele a rodiče.

Každoročně jsou zpestřením programu půlnoční překvapení maturitních tříd. Letos si své vystoupení připravili také vyučující a zaměstnanci školy a jako Piráti z Karibiku sklidili veliké ovace.

skoly_sos_pirati-z-karibiku

Návštěva z daleké Asie

Ve čtvrtek 8. března navštívila naši školu delegace indických a tureckých učitelů, kteří přijeli do České republiky na pozvání organizace AFS, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Přijeli především jako účastníci mezinárodní konference Vzdělání pro život, jejímž letošním tématem byly Xenofobie a odlišnost – tváří v tvář.

Hosté si prohlédli školu, setkali se s vedením, seznámili se se vzdělávacím systémem v ČR a besedovali se studenty. Oboustranně byla návštěva hodnocena velmi pozitivně, proto se již nyní těšíme na další podobná setkání.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Uzavření úřadu dne 30. dubna
Next Rekonstrukce budovy Místní knihovny stále pokračuje