Čekatelky za námi – zdravíme nové vedoucí!

Čekatelky za námi – zdravíme nové vedoucí!

Čekatelský kurz, tedy úvodní kurz pro mladé vedoucí, pořádá také naše středisko. Pod záštitou skautského okresu Praha 9 pořádáme každé dva roky takový kurz pro rovery začínající ve vedení oddílu. Kurzu se účastní zájemci z Prahy a blízkého okolí. Před necelými dvěma lety jsme si také vyzkoušeli připravit kurz na míru dospělým nováčkům!

V týmu instruktorů kurzu máme zkušené oddílové vůdce i z dalších pražských středisek, kteří mají na starosti širokou škálu výukových oblastí – od zdravovědy, práva a organizace až k psychologii, pedagogice, nebo myšlenkovým základům skautské výchovy.

Největší částí našeho kurzu je samostatný projekt – každý z účastníků má za úkol uspořádat přespávací akci a vyzkoušet si tak organizaci většího rozměru. A také připravit dvouhodinový program pro děti z oddílu. Právě v tomto projektu si vyzkouší, jak propojit nabyté znalosti do praxe.

Letošní čekatelský kurz se nesl, bohužel, v duchu opakovaného odsouvání. Do úvodního setkání zasáhla covidová opatření a nemohlo se tak konat. Náhradní termín pak opět nevyšel, a tak jsme se sešli prvně až na konci května.

Pro účastníky jsme připravili víkendové setkání v našem Lomu. Kromě stmelovacích aktivit si účastníci poslechli programy z pedagogiky a psychologie, vyzkoušeli si první pomoc a zažili dramaturgicky ztvárněný příběh Šťastného prince s přesahem ke skautským ideálům. A podobně, jako na naše příměstské tábory, jsme i na kurz využili obědy od restaurace U Bobra na Xaverově. Děkujeme!

Jsme rádi, že se nám nakonec v tomto školním roce podařilo setkat a uskutečnit tak další ročník kurzu, z něhož vyjdou noví vedoucí k našim oddílům. Pořádná premiéra většinu z nich čeká na letních táborech, tak jim držme palce!

 

Za středisko Oheň: Mona Awwadová

Prev ROKYTKA naživo – konečně zase spolu!
Next Společně pomáháme lidem i přírodě