Červen v DDM

Červen v DDM

Taneční vystoupení Den dětí

Po covidové pauze jsme mohli konečně uspořádat oblíbený Den dětí! Samozřejmě nechyběla ani tento rok taneční vystoupení od dětí z našich kroužků. Jejich choreografie byly nejen velmi krásně připravené (za což bychom rádi poděkovali všem našim tanečním lektorům), ale i skvěle provedené. Dětem se vystoupení náramně vydařila, i přestože to pro některé byla před diváky premiéra.

Jestli jste na Dni dětí byli a zaujala Vás nebo Vaše děti taneční vystoupení, můžete se podívat na naše webové stránky, kde najdete nabídku veškerých našich kroužků včetně těch tanečních. Děti se mohou těšit na různá vystoupení několikrát ročně i na zábavu při učení nových kroků.

Rádi bychom také upozornili na nové kroužky v naší nabídce: Latinskoamerické tance, Jazz Dance a obnovené kroužky Stepu!

 

Survival – Zálesák

Snažíme se Vám nabídnout co nejrozmanitější nabídku kroužků, a proto u nás najdete i ty pro dobrodruhy jako například kroužek Survival – Zálesák! V letošním roce se děti naučily udělat si úkryt v lese, vyrobily si luky a šípy a v neposlední řadě se naučily i Morseovu abecedu, pomocí které rozluštili i několik šifer.

Chceš-li se i ty stát dobrodruhem v 21. století, je ti 9–15 let, tak seš to právě ty, pro koho je kroužek určený! Většinu školního roku vyrážíme na kolech do přírody, kde trávíme spoustu času. Během roku stihneme i víkendovou akci.  Pod vedením učitele s dlouholetou praxí se můžeš těšit na spoustu zábavy a naučíš se mnoho nových věcí, které ti přijdou vhod.

Nové kroužky v DDM

Od září jsme pro Vás připravili pár nových kroužků i ve výtvarném oddělení a rádi bychom Vám je krátce představili.

Digitální kresba – kroužek je určený dětem, které rádi kreslí a nemají daleko ani k technologiím.  Naučí se, jak právě technologie můžeme v umění využít a budou vytvářet i vlastní digitální kresby na tabletech.

Malovánky – kroužek určený malým začínajícím umělcům. Děti se seznámí
se základními výtvarnými technikami a budou tvořit na motivy pohádek a
příběhů.

Komiksová dílna – kroužek určený pokročilejším kreslířům, kde se
seznámí se základy tohoto specifického žánru

Oživlé příběhy – kroužek, v němž budeme tvořit divadelní loutky a
kulisy.  S výtvory také budeme hrát divadlo, abychom si vyzkoušeli, jak fungují a vypadají v akci. Vyzkoušíme si i animaci, anebo pantomimu.

Přípravka na talentovky – Chcete se naučit stínovat a malovat podle
reality, nebo vás čekají výtvarné talentové zkoušky? Pak je tento
kroužek právě pro vás!

Tvořílna – kroužek pro malé děti, které rádi tvoří. Věnovat se budeme
zejména tvoření z papíru, ale vyzkoušíme si i jiné materiály

 

Florbal

Po skoro dvou letech pauzy, způsobených pandemií koronaviru, se ke spokojenosti všech odehrála kompletní florbalová sezóna. Do sezóny jsme vyslali 4 družstva, která v průběhu roku konstantně prokazovala zlepšení. Ve svých ligách/košových soutěžích, i navzdory karanténám, dokázali předvádět krásné výkony a my jim za to moc děkujeme. Doufáme, že příští sezónu se dokážeme posunout ještě výš!

Florbal – nabírání nových hráčů

Hledáte pro své dítě nějaký sport? Co takhle florbal? Od 31.5. nabíráme nové hráče do kroužku Florbal – přípravka (ročník 2014–2015) a od nového školního roku otevíráme Florbal – minipřípravka (ročník 2016), který bude probíhat jednou týdně. Tak neváhejte s přihlašováním, místa rychle mizí!

 

Turisťák

O našem Turisťáku jste už možná slyšeli, ale co konkrétně to je a co na něm mohou děti zažít či vidět? Turisťák pořádáme každý měsíc a pokaždé jedeme na jiné místo. Snažíme se vybrat atraktivní místo, kde se děti mohou ale něco i přiučit. Na několika výletech jsme program dokonce propojili s kroužky Expedition Guide Academy nebo Survival – Zálesák, kdy jsme si přiblížili takzvané KPZ, přežití v přírodě, čtení map a geocaching. Vydali jsme se například i do Hradiště Šárka či na Dívčí hrady, což jsou památky, ke kterým se vážou i staré pověsti. Nevynechali jsme například ani Petřínskou rozhlednu, ZOO Praha či Zemědělské muzeum. Ke konci školního roku, kdy už je počasí vlídnější, jsem se vydali do Tichého údolí a Modřanské rokle, kde jsme hráli celoturisťákové hry (Výstup na Everest a Po stopách Yettiho). Určitě se s námi vydejte na výlety i v příštím roce. Jak můžete vidět, je to vždy velká zábava, u které se děti dozví i něco nového! Těšíme se opět v příštím školním roce!

Ohlédnutí za akcí Den dětí

V sobotu 28.5. se uskutečnil Den dětí. Podle vydaných soutěžních kartiček dorazilo téměř 500 dětí, za což Vám všem moc děkujeme! Velké dík si také zaslouží všechny děti z našich kroužků, které na Dni dětí vystupovaly! Všechno to byla krásná vystoupení, která se moc povedla. Návštěvníci si mohli také užít spoustu atrakcí, například bungee trampolíny, čtyřkolky, mobilní planetárium, skákací hrad, horolezeckou stěnu, divadelní představení a spoustu soutěžních stanovišť. Na závěr bychom chtěli poděkovat dobrovolným hasičům z Chval a všem našim sponzorům – Globus, Trouw Nutrition, Pope Servis S.R.O. Speciální díky patří městské části Praha 20 a Základní škole Ratibořická. Doufáme, že jste si den s námi užili. Těšíme se opět příští rok s programem minimálně stejně tak plným!

Prev Informace o vylosovaných pořadových čísel volebních stran
Next Úspěchy žáků ZUŠ v celostátních soutěžích