Českobrodská ulice je opět průjezdná pro veškerou dopravu

Českobrodská ulice je opět průjezdná pro veškerou dopravu

3. října 2018, newsletter TSK – Letošní rok byl pro obyvatele Běchovic dopravně náročný. A nejen pro ně – i pro Pražany a mimopražské řidiče, kteří nemohli využívat Českobrodskou ulici v úseku mezi ulicí Ke Třem mostům (Běchovice 2) až po ulici Na Vydrholci (Běchovice 1). Tato uzavírka znamenala řadu dopravních komplikací a omezení. Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK), proto s dodavatelem (spol. PORR) v průběhu jednotlivých etap hledala prostor pro spojení jednotlivých etap, a tedy i celkové zkrácení celé stavby. To se podařilo, a řidiči se tak vrátili do Českobrodské ulice již tento čtvrtek 27. září v odpoledních hodinách.

„Díky takto rozsáhlé rekonstrukci byla doprava ve východní a severní části Prahy značně komplikovaná a jsem opravdu rád, že ji řidiči mohou začít využívat už před odjezdem na prodloužený víkend,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek.

Rekonstrukce Českobrodské ulice byla zahájena 5. březnu 2018 a předpokládaný termín ukončení byl listopad. V minulých letech prošly opravou dva úseky, a to mezi Rožmberskou a Broumarskou ulicí a v úseku od Broumarské až k zastávce autobusu Lomnická.

„Přibližně do konce října budou dále probíhat dokončovací práce, především instalace veřejného osvětlení s dílčími lokálními omezeními při instalaci sloupů, ale to nebude dopravu zásadně ovlivňovat,“ uvedl Petr Smolka, generální ředitel TSK, a dodává: „ Ke krácení došlo díky urychlení prací a především spojení dvou etap a dřívější výstavby nového mostu přes Mlýnskou strouhu v etapě sedm, a tím i urychlení prací na poslední etapě v roce 2018. Devátou a desátou etapu máme naplánovanou na jaro příštího roku.“

Stavba pro rok 2018 byla rozdělena na dvě části, přičemž v jedné se provedla pouze obnova stávající obrusné a ložné vrstvy vozovky (Běchovice 2) a ve druhé došlo k úpravě nivelety komunikace a uličního prostoru.

V rámci rekonstrukce jsou postaveny tři nové mostní objekty:

  • most R081 přes Říčanský potok,
  • most R027 přes Rokytku,
  • most R028 přes Mlýnskou strouhu.
  • Vozovky jsou navrženy s asfaltovým povrchem, chodníky a vjezdy budou nově z betonové zámkové dlažby, přičemž chodníky jsou v barvě šedé a vjezdy v barvě červené (zátěžová dlažba). Lokálně jsou chodníky s asfaltovým povrchem a v zástavbě s povrchem ze žulové mozaiky. V rámci rekonstrukce jsou upraveny i zastávky MHD Běchovice, nové osvětlení a odvodnění komunikace.
Prev Staleté kořeny
Next Úřad ozdobila kovová socha tanečnice