Podaná ruka: Chovatelské potřeby Gapa

Podaná ruka: Chovatelské potřeby Gapa

Chovatelské potřeby Gapa fungují na Náchodské ulici již od roku 2001, ale během té doby vystřídaly několik míst. Jak majitelka Jitka Červinková říká, když bylo dobré období, šla do velkého obchodu, když bylo hůře, musel stačit menší prostor. Od prosince roku 2015 zakotvila na adrese Náchodská 497/166.

podana-ruka-19

Život ve společnosti zvířat je to, co paní Jitku naplňuje. Po svém prvním psovi, respektive fence rhodézského ridgebacka, pojmenovala tento obchod. „Jakmile jsem se začala věnovat psům, věděla jsem, že je to cesta, kterou chci v životě jít,“ řekla paní Jitka.

podana-ruka-25

Dbáme na kvalitní krmivo

Na začátku prodávala uznávané nadnárodní značky, jelikož věřila v jejich kvalitu a jméno. „Postupem let jsem ale zjišťovala, že kvalitní krmivo není o známé značce a tak jsme obchod přeorientovali na značky spíše regionální a rodinné, které dávají svým produktům kvalitnější prvotní surovinu, pohrají si s recepturami, zkrátka vymazlí své výrobky. Specializujeme se na prodej granulí bez obilovin. Psi jsou šelmy a potřebují maso a ne masokostní moučku nebo obiloviny, jimiž výrobci běžně dostupných krmiv na některých e-shopech či v supermarketech nahrazují právě maso. Ono když vidíte, že desetikilový pytel stojí 200 Kč, tak si uděláte asi sami obrázek o tom, kolik kvalitního masa může krmivo obsahovat. Pokud chcete, aby váš mazlíček byl zdravý, tak není vhodné jim dávat takové krmivo.“

Právě proto se paní Jitka zaměřila na kvalitu, přestože drží stejné ceny, jako e-shopy. V nabídce má krmiva značek Orien, Acana, N&D, Yoggies, Applaws, Fitmin a nabízí i veterinární diety.

podana-ruka-15

Je libo jelena, pštrosa nebo norského lososa?

Zajímalo mě, jaké trendy dnes v krmivech letí. „Opět je v kurzu syrové maso, ale už to není jen běžné maso, jako se k nám dostávalo před lety, ale opravdu pochoutky pro psy jako například norský losos namletý se zeleninou, candát s mrkví, králičí, pštrosí, krůtí, telecí nebo zvěřina. Jedná se opravdu o prvotřídní maso a ta kvalita je znát, navíc je i za rozumnou cenu. Co se týče sušených pochutin pro psy, bereme horkým vzduchem sušené pochoutky z Rakouska – uši, šlachy, kopýtka,… ze zvěřiny, například z jelena. Jsou skvělé na klouby i zuby,“ dodala Jitka.

podana-ruka-20

Co nemáme, seženeme

Obchod však není jen o krmivu, ale nalezneme v něm veškeré potřeby pro psy a kočky jako jsou pelíšky, vodítka, hračky, antiparazitika, vitamíny, kloubní výživy, dentální hygienu. Své si zde najdou i majitelé hlodavců, ptáčků, rybiček či želv. A jak paní Jitka říká: „Co nemáme, to seženeme.“

S blížícím se pochmurným počasím je potřeba myslet i na zvířecí miláčky, které zimu nesnáší nejlépe. Právě pro ně v obchodě najdete oblečky, vestičky, péřovky, a to pro pejsky od 22 cm do 70 cm.

podana-ruka-26

Práce je koníčkem

Paní Jitka je patriotka, což se odráží i na sortimentu v jejím obchodě, který tvoří převážně české výrobky. A co jí na práci dělá největší radost? „Já jsem tady v práci ráda, doma mi říkají, abych zde nebyla pořád, ale když je práce koníčkem, tak si člověk nemůže pomoct. Jsem asi hokynářka po tatínkovi. Chodí mi sem zákazníci, s kterými si ráda popovídám, znám jejich mazlíčky, v práci při sobě mám ty své a jsem svým pánem, co si víc mohu přát?“

podana-ruka-18

Otevírací doba:

Pondělí 09.00 – 18.00
Uterý 09.00 – 18.00
Středa 09.00 – 18.00
Čtvrtek 09.00 – 18.00
Pátek 09.00 – 18.00
Sobota 09.00 – 12.00
Neděle ZAVŘENO

Kontakt:

Jitka Červinková

e-mail: jitka@chovatelkygapa.cz

Náchodská 497/166 (zastávka BUS LUKAVECKÁ)

 

Více informací o projektu Podaná ruka naleznete ZDE

Prev Protentokrát Chvaly
Next Podaná ruka: Květiny Lilien