Chvilkový návrat téměř k normálu

Chvilkový návrat téměř k normálu

Vládní opatření pro oblast školství umožnila před Vánocemi studentům i pedagogům znovu zažít pocit skoro normálnosti. Už na konci listopadu jsme se začali vídat s našimi maturanty, ve dvou předvánočních týdnech se pak ve škole vystřídali žáci všech ostatních ročníků.

Přestože jsme si vzájemně nemohli číst z obličejů zahalených rouškami, i z pohledů bylo zřejmé, že většina přítomných se do školy na prezenční výuku, ale především na setkání se spolužáky a učiteli opravdu těšila. Během jednoho týdne, který měla každá skupina díky rotační výuce k dispozici, se dá zvládnout samozřejmě jen omezené množství látky. Jelikož je však u nás distanční výuka od března už pevně ukotvená, nebylo většinou nutné „dohánět“ učivo, a tak jsme dvakrát pět dnů využili především k procvičování a samozřejmě k testování.

Studenti, kteří se zajímají o moderní dějiny, se zúčastnili on-line vzdělávacího semináře pořádaného Památníkem Terezín. Účastníci absolvovali přednášku o historii města, virtuální prohlídku ghetta a Malé pevnosti, ale také workshop o nacistické propagandě.

Třídní učitelé si ani v časové tísni neopomněli se svými svěřenci připomenout Vánoce. Na předvánoční aktivity nebylo samozřejmě tolik času jako v předchozích letech, ale v mnohých třídách proběhla v pátek odpoledne příjemná vánoční posezení. Ta se stala příležitostí k normálnímu, monitorem nezkreslenému popovídání, které nám všem opravdu chybí. A vánoční atmosféra dýchla i na obyvatele domova mládeže, kteří se společně pustili do výroby vánočních svíček pro své nejbližší.

Věříme, že moment stálého návratu k prezenční výuce už není v nedohlednu a že se snad už v brzké době budeme znovu potkávat na chodbách, ve třídách a dalších prostorách školy, i když úsměvy zatím nejspíš zůstanou skryty pod více či méně veselými rouškami.

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Knižní novinky
Next Prodej vozidla Avia A 31T – K S-3: