City Nature Challenge 2022 aneb poznejte pražskou divočinu

City Nature Challenge 2022 aneb poznejte pražskou divočinu

Viděli jste stepníka rudého nebo potápku roháče, potkali jste bobří hrad? Příroda hlavního města je útočištěm mnoha zajímavých a často chráněných druhů rostlin a živočichů. Pojďte je s námi prozkoumat.

Národní muzeum organizuje s podporou hl. m. Prahy již 5. ročník mezinárodního projektu City Nature Challenge, do kterého se přihlásilo více než 400 měst z celého světa. Cílem projektu je během čtyř soutěžních dní (29.4. – 2.5. 2022) uložit co největší množství pozorování městské přírody pomocí chytré mobilní aplikace iNaturalist.

Zapojit se může opravdu kdokoliv!

Je to jednoduché. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout zdarma mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se a fotit živou přírodu kolem sebe. Nemusíte být profesionální fotograf ani studovaný biolog. Pokud si nebudete jistí tím, co jste pozorovali, aplikace vám s určením pomůže.

Rádi Vám práci s aplikací vysvětlíme, ať už v rámci soutěže pro školní kolektivy nebo během Víkendu otevřených dveří Kroužkovací stanice Národního muzea. Nenechte si ujít ornitologickou procházku, ukázky kroužkování ptáků a mnoho dalších aktivit o pražské přírodě.

Zapojte se také a ukažte s námi světu, jak jedinečná je pražská příroda.

Bližší informace k projektu a o tom, jak se do něj zapojit, naleznete na stránkách www.citynaturechallenge.cz.

Děkujeme, že se v přírodě chováte zodpovědně a ohleduplně.

 

 

Prev Pomáhat uprchlíkům bude třeba i nadále
Next V komunální politice je nejdůležitější mít odhad na lidi