Čtvrté místo počernických triatlonistů v Českém poháru

Čtvrté místo počernických triatlonistů v Českém poháru

Ačkoliv triatlon je mnohými spojován s létem, plaváním a jízdou na kole a je na něj ještě dost času, mají triatlonisté v současné době již za sebou první vrchol závodní sezóny.  V pěti městech republiky byly od března pořádány aquatlony, což jsou závody kombinující plavání v bazénu a běh. Závodů v Českých Budějovicích, Příbrami, Jablonci nad Nisou, Karviné a Praze, které byly součástí letošního Českého poháru v aquatlonu, se počerničtí triatlonisté zúčastnili v hojných počtech, například závodu v bazénu Prahy 11 a okolí Chodovské tvrze, startovalo 13 počernických závodníků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V závěrečném hodnocení jsme nakonec těsně vybojovali výborné 4. místo, hned za špičkovými triatlonovými oddíly, ze kterých se rekrutují naši reprezentanti. Zajímavostí triatlonových pohárů, a to včetně tohoto aquatlonového je, že do výsledků se započítávají umístění všech zúčastněných závodníků ve vyhlášených kategoriích. Za náš oddíl tak na závodech bodoval jak devítiletý Ondra Plic z předžákovské kategorie, tak i Honza Walter z kategorie dospělých. Ondra Plic zvládl všech pět startů na výbornou a zajistil dostatek bodů pro konečné pohárové sčítání. Bližší informace lze získat na webu: www.czechtriseries.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oddíl Tri Ski Horní Počernice tak navázal na úspěšný loňský rok, kdy řada našich závodníků získala 1. výkonnostní třídy v triatlonu a obstála i na závodech mistrovství republiky. Svým 3. místem v kategorii a celkovým 10. místem právě na Pilman triatlonu ve Žďáru nad Sázavou, který byl mistrovstvím republiky, se náš závodník Martin Andrš kvalifikoval na mezinárodní mistrovství The Championschip 2018 série Challenge Family do Šamorína.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ačkoliv máme letošní sezónu dobře nastartovanou, více než radost z úspěchů našich závodníků nás trápí budoucnost oddílu. Plavecký bazén Střední průmyslové školy Na Třebešíně, kde již řadu let pravidelně trénujeme, čeká celková rekonstrukce. To znamená, že náš oddíl bude v příští sezóně bez možnosti tréninku nejnáročnější triatlonové disciplíny – plavání. Sice jsme okamžitě zahájili hledání jiného bazénu, ale kapacity pražských bazénů jsou naplněné. Nabídky jednotlivých drah na jeden den v týdnu nemohou zajistit potřebné tréninkové hodiny pro všechny naše závodníky. Příští sezóna tak bude pro náš oddíl zřejmě hodně náročná, plná experimentů a hledání. Máme dobré sportovce a nabízíme kvalitní sportovní aktivity a byla by škoda, aby triatlonový oddíl ukončil svoji činnost, protože nebude mít kde trénovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trenéři Tri Ski Horní Počernice

Prev Letní odstávka teplé vody začne 10. července
Next Dny s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina: 3. a 22. července