Cvičili aby pomohli

Cvičili aby pomohli

V sobotu 3. prosince se v prostorách Mateřské školy Chodovická konala dobročinná akce. Daniela Križeková uspořádala s Rodinným centrem MUM a SRPMŠ Chodovická Cvičení pro Zdeničku, bývalou učitelku ze třídy Broučků, která před více než rokem onemocněla leukémií.

cvicili1

V budově Pastelka se v sobotu sešli všichni, kteří chtěli Zdeničku podpořit. V jedné třídě cvičili, v druhé jim dobrovolníci hlídali děti.

Ve znamení srdce

Symbolem této akce bylo srdce, a tak děti vykrájely jablíčka i okurky do tvaru srdíček, další vystříhaly z papíru a ozdobily jimi koláče. Srdíčky se to všude jen hemžilo. „Zdenička je pro nás srdcovou záležitostí, proto jsme vybrali právě tento symbol,“ prozradila Daniela. Po cvičení následoval malý koncert sourozenců Strkulových, mladšího Kristiána Zdenička učila.

Nakonec přišla i Zdenička, která se musí akcím, kde je vícero lidí, bohužel vyhýbat. Kvůli nemoci se musela vzdát také své práce. „Poznala jsem ji v Broučcích, kam chodili oba mí synové. Díky tomu jsme se sblížily. Nejhorší období má snad za sebou, ale na řadu přichází další otázky, protože do školky se vrátit nemůže. Cvičením jsme se jí snažili pomoci finančně, ale také říct, že na ni myslíme,“ vysvětlila Daniela.

cvicili2

Jednou sobotou to neskončilo

Každý zaplatil „startovné“ podle svých možností. Daniele se však ozývali další a další lidé, kteří se chtěli sbírky zúčastnit, ale na cvičení nemohli dorazit, a tak byla sbírka prodloužena až do 15. prosince. Ve všech třídách mateřské školy a v RC MUM byly umístěny kasičky. Vybraná částka, jejíž výše všechny zúčastněné překvapila, byla převedena na účet rodiny a bude použita na úhradu vzdělávání a stravného jejích dcer. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří nám pomohli během předchozího roku i nyní během této sbírky,“ vzkazuje Zdenička a Daniela dodává: „Díky patří i MŠ Chodovická, která nám půjčila své prostory.“

Jednalo se o pilotní projekt. „Pokud budete vědět o někom dalším, kdo se ocitl v těžké životní situaci a potřeboval by pomoct, dejte nám vědět, můžeme uspořádat další cvičení, koncert nebo cokoli jiného. Kontaktujte mě na e-mailu daniela.krizekova@rcmum.cz,“ uzavírá organizátorka.

cvicili3

Markéta Kronovetrová

foto: Lenka Frišová

Prev Ptačí chřipka – NAŘÍZENÍ STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVY
Next Další vzácná návštěva v SOŠ

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment