Cvičný požární poplach na Stoliňské – velké poděkování našim milým počernickým dobrovolným hasičům

Cvičný požární poplach na Stoliňské – velké poděkování našim milým počernickým dobrovolným hasičům

Ve čtvrtek 14. června proběhl další ročník našeho každoročního cvičného požárního poplachu. Poklidné čtvrteční dopoledne náhle narušily sirény požárního vozu a školním rozhlasem byl vydán pokyn k okamžité evakuaci všech školních budov. Žáci v doprovodu pedagogů ukázněně opouštěli školní budovy, aby se shromáždili na školním hřišti. Téměř 470 osob se dokázalo během tří minut a deseti sekund dostavit na určený prostor na školním hřišti.

skoly_stolinska-6

Evakuovali se všichni, někteří zapomnětlivci jen v ponožkách. Ti starší tušili jen cvičný poplach, avšak na našich nejmenších bylo patrné zděšení, které posléze vystřídala úleva, když se dozvěděli, že to bylo „jen jako“. Velký dík patří našim milým počernickým hasičům, kteří vždy ochotně během poplachu nejen hasičským vozem dotvářejí atmosféru skutečného ohrožení, ale vždy až s nevídaným zápalem malým zájemcům předvádějí hasičskou techniku.

skoly_stolinska-3

A jen na okraj dodávám, že každou první středu v měsíci můžete slyšet sirénu, kterou na naší budově obětavě spouštějí naši dobrovolní hasiči, aby testovali funkčnost systému pro případ ohrožení.  Moc děkujeme a budeme se těšit na další – snad jen cvičný požární poplach.

skoly_stolinska-2

skoly_stolinska-1

Martin Březina, ZŠ Stoliňská

Prev Vlajky na půl žerdi za padlé české vojáky
Next Mezinárodní závod v Holandsku