Cyklistické aktuality

Cyklistické aktuality

Cyklovlaky a cyklobusy

Do okolí Prahy se mimo řádné spoje letos dostanete opět snadněji – tradičním dětským Cyklohráčkem na Slaný, cyklovlaky na Kokořínsko a do Českého ráje. Cyklovozy má i Posázavský Pacifik. Na Brdy dobře dojedete cyklovlakem z pražského Hlavního nádraží a cyklobusy z Dobřichovic, Příbrami a Plzně.

 

Projížďka okolo Prahy 14

Ve čtvrtek 10. května vás zvu na zajímavou informační projížďku okolo Prahy 14, dlouhou necelých 20 km. Začátek je v 17.00 hodin u budovy Úřadu městské části Praha 14, případně se cca v 17.45 hod. můžeme setkat u Xaverovských rybníků.

Velká jarní hvězdicová jízda

V sobotu 12. května ve 13. hodin vyjíždí z areálu Chvalské tvrze východní větev Velké jarní hvězdicovité jízdy, Pojedete po připravené trase, poloprázdných ulicích. Pouze tento den se takto bezpečně dostanete na Václavák. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

 

Xaverovská projížďka 

Výstavba cyklostezky podle silnice od Běchovic obnažuje některé dlouhodobé nedostatky zdejších navazujících cest. Proto vás zvu na bližší seznámení s tímto územím, vyjíždíme v úterý 15. května v 17.00 hodin od vrátnice xaverovského areálu Big Box.

 

Káranský vodovodník

V sobotu 19. května vám doporučuji Káranského vodovodníka. Můžete se zde projet na kole, proběhnout, seznámit se zajímavou Úpravnou vody Káraný či využít doprovodný program o bezpečnosti v dopravě. Stačí se informovat a zaregistrovat na: www.pvk.cz

 

Projížďka do Tróje

Dne 26. 5. (sobota) se s námi můžete podívat do Tróje, vyjíždíme od kapličky ve Svépravicích v 10 00 hodin.

 

Nové cyklomapy

Praha má od dubna novou cyklomapu v měřítku 1 : 35 000, která je k dispozici na recepci zámku Chvaly. H. Počernice mají cyklomapu z r. 2016 na velkém panelu v Čertousích, připravuje se nová.

 

Bližší informace naleznete na: www.pocernice.cz, ve složce Turista – Cyklo.

Květen bez mrazíků vám přeje

Petr Uzel, cyklokoordinátor

 

Prev Hlavní cena Fair play Českého olympijského výboru pro Michala Bubílka
Next Velikonoční tvořivé dílny a vynášení Morany