Cyklistické aktuality

Cyklistické aktuality

 

Varování

V reakci na říjnové „Varování“ se na mne obrátil další cyklista se svou následující zlou zkušeností: „I při nízké rychlosti, např. během místních projížděk či různých vyřizování, můžete z kola nečekaně a nebezpečně spadnout, často s nárazem do hlavy. Při takových projížďkách navíc býváme většinou bez helmy a nalehko.“

Má pravdu, i zde platí výběr – HELma, nebo HELL.

 

Sdílená kola (bikesharing)

Rada naší městské části souhlasí s  podporou projektu „Sdílená elektrokola v Praze“ na území Horních Počernic. Projekt zde umožní od jara 2019 sdílené využívání žlutých elektrokol společnosti Homeport, s. r. o., jejichž systém je velmi pokročilý. Mají proto snadné ovládání, zajímavé provolby. Dospělá osoba na nich bez větších problémů vyjede např. ze Svépravic k našemu železničnímu nádraží.

 

Podzim

 

Čas světla se krátí a často nás zaskočí mlha, chlad a tma. Průběžně u sebe vozte a hojně využívejte základní světla, reflexní prvky mějte na kole i v jednotlivých kolech.

Oblečení včetně návleků by mělo být barevně výrazné i kompaktní, s výraznými reflexními prvky zejména na rukách a nohách směrem k vozovce. A pozor na zpomalené reakce zkřehlých prstů.

 

Výlety

I v kratších dnech se můžete dostat na zajímavé celodenní výlety. S využitím železnice se od nás snadno dostanete do nyní zklidnělého Českobrodska – Polabí a do Posázaví.

 

Bližší informace naleznete na: www.pocernice.cz, ve složce Turista – Cyklo.

Aby všechny stromy a keře, které nyní shazují listí, na jaře opět obrazily, vám přeje

Petr Uzel, cyklokoordinátor

cykloaktuality_foto

Prev Listopad v ZUŠ
Next Pohodlně, rychle, nejlevněji