Cyklistické aktuality

Cyklistické aktuality

Vozíky za kola

V prostřední části Náchodské ulice přibyla nová prodejna nabízející také multifunkční sportovní vozíky i pro děti, napojitelné za kola. Můžete si je zde vyzkoušet, případně zapůjčit na několik dní.

 

Sdílená kola

Od Nového roku platí pro využívání sdílených Rekol v Praze nová pravidla. To se týká zejména centra Prahy, my se od jara můžeme těšit na jiná sdílená kola – již elektrická.

 

Ohleduplnost

Využívání veřejného prostoru je stále složitější, platné předpisy nikdy plně nevykryjí různé situace. Hodně záleží na naší předvídavosti a ohleduplnosti. Často se do náročných situací v Horních Počernicích pouštíme při výjezdech ze složitějších míst – ať jsme v autech, či na kolech. Na hlavních ulicích je zde stále hodně řidičů odjinud, ale v podstatě jakou míru ohleduplnosti si zde zavedeme, takovou ji budeme mít.

 

Nové cyklostojany

Nové cyklostojany přibyly na frekventovaných veřejných místech u nákupního střediska Albert a před ZŠ Ratibořická. Přispějí i k tomu, aby se nám v H. Počernicích „jedlo ještě lépe“. Další místa jsou rozjednána.

 

Zimní výlety

Zimní výlety bývají krátké, se snadnou dostupností teplého občerstvení. Jeden takový je možný přes Svépravice, Xaverovský háj – do Dolních Počernic. Zde znáte největší z pražských rybníků Velký počernický a přilehlý zámecký park. V severní části D. Počernic je zajímavá volně přístupná naučná stezka „Geologická zahrada“, sousední přírodní rezervace „Pískovna“ a každý rok zajímavější lesopark „Čihadla“. Odtud máte kousek na rozhlednu Doubravka i na hostavický zámecký park „Pilská“.

 

Bližší informace naleznete na:  www.pocernice.cz, ve složce Turista – Cyklo.

Petr Uzel

 

 

Prev INVESTICE NA PŘÁNÍ III.: ROZHODNĚTE O 1 MILIONU KORUN
Next ZVEME NA ZÁMECKÉ POSEZENÍ NA CHVALSKÉM ZÁMKU!