Cyklistické aktuality

Cyklistické aktuality

Začátek sezóny

Letošní začátek sezóny nás poctil několika zdařilými dny na první jarní vyjížďky, včetně tradičního „vyvádění mláďátek“. Z následujících, již podmračených dnů, vám tlumočím jedno doporučení: pokud vás jede na silnici více při podmračeném počasí, ani ve dne nic nezkazíte, pokud budete mít na kolech zapnuta zejména zadní světla.

Cyklovýlety

Letošní Cyklohráček (http://cyklohracek.cz/) nově vyjíždí z Prahy hlavního nádraží, přistoupit můžete i na nádraží Praha-Smíchov, ale na složitěji dostupném severním nástupišti. S kolem zde proto mějte 15 minut rezervy.

Ke květnovému výročí spisovatele Bohumila Hrabala vám již 6. 5. doporučuji tradiční Postřižinský Cyklootvírák http://cyklootvirak.cz/. V sobotu 20. 5. od 10 hodin pak Hrabalovu cyklojízdu (cca 20 km) od staré hvězdárny v Nymburce na Zálabí (Hrabalovo posezení U Tří koček), která je součástí sobotního setkání čtenářů a příznivců B. Hrabala v Kersku.

K výročí atentátu na R. Heydricha vás ve spolupráci se ZŠ Stoliňská zvu na cyklovýlet na trase HP – Nehvizdy – Horoušany – HP (cca 30 km). Dne 28. 5. v 9.00 hodin vyjíždíme od hornopočernického Památníku obětem II. světové války. Místa související s touto akcí navštívíme v H. Počernicích – Šestajovicích, v Horoušanech se setkáme s málo známým pamětníkem tehdejších událostí – panem S. Baumanem.

Bližší informace o uvedených akcích naleznete, na webu HP v kapitole – Turista – Cyklo – Cyklovýlety, v e-zpravodaji.

.

Příjemné a bezpečné výlety!

P. Uzel, cyklokoordinátor

Prev Lavička Václava Havla
Next Dětské rybářské závody

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment