Cyklistické aktuality

Cyklistické aktuality

 

Vyznačení cyklostezek

Rada MČ Praha 20 schválila Dodatek k naší Koncepci cyklistické dopravy. Následně se u cyklostezky č. 257 pod Svépravicemi připravuje její kvalitnější přeznačení na č. 441 a dovybavení volnočasovými prvky. Cyklostezka č. 258 od Dolních Počernic bude přes Svépravice prodloužena až k železničnímu nádraží v  Horních Počernicích. Tímto získají obojí Počernice osu klidnějšího cyklistického spojení.

Cyklostojany

Ještě do 30. 6. můžete předkládat návrhy na umísťování nových kovových parkovacích cyklostojanů ve tvaru obráceného U na: cykloHP-stojany@seznam.cz Vhodná jsou veřejná, frekventovaná místa, bez inženýrských sítí v zemi, pozemky patřící či svěřené do správy MČ Prahy 20, ale i pozemky jiných majitelů, pokud tito k tomu dají svůj souhlas. Cyklostojany by měly být racionálně umísťovány bez výraznějšího omezování pohybu chodců a údržby uvedených míst. Více informací je na webu Horních Počernic: Turista – Cyklo – Cyklostojany (http://www.pocernice.cz/obcan/doprava/cyklo/).

Parkování u nákupních středisek

V loňské anketě jste kritizovali dlouhodobě nevhodné podmínky pro parkování kol u našich nákupních středisek. Již spolupracujeme – u Lidlu budou vhodnější cyklostojany od června. U Alberta připravujeme jejich realizaci letos. U některých nákupních středisek v intravilánech se postupně začíná zvyšovat podíl zákazníků s čistou – bezmotorovou dopravou. Ovlivňují tím prostředí ve prospěch všech.

Střední Polabí

Téměř  sousedící MAS Střední Polabí vyhlásila 2. ročník zdařilé rodinné soutěže „Fextovo území“, vhodné zejména pro poznávací rodinné cyklovýlety. Informace jsou na http://www.polabsketoulky.cz/

Příjemnou jízdu!

Petr Uzel, cyklokoordinátor

Prev Setkání s radními
Next IKEA Černý Most je dobrý soused

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment