Cyklistické aktuality

Cyklistické aktuality

Bezbateriová světla

Nedávno jsem upozorňoval na nebezpečné rychlejší vybíjení baterií v zimě. Nyní již koupíte i světla bezbateriová. Jsou sice dražší, ale s trvale zajišťovanou el. energií od cívky a magnetů, nebo od mikrodynama, ve výpletech kol.

 

Vlastní ochranné pruhy

 

Ochranné pruhy pro cyklisty jsou aktuální. Za tmy již můžete mít pruhy vlastní. Zajistí vám je nový typ zadního diodového světla s laserovými paprsky, který vytváří na vozovce pod cyklistou dvě výrazné červené linky pro vymezení bezpečného bočního odstupu. Koupíte jej cca za 250 Kč, také i v H. Počernicích.

 

Mechanizmy obou světel nemusí vždy snášet velké nárazy, proto při jízdě v nerovném terénu u sebe pro jistotu za tmy mějte rezervní blikačku a silnější přední reflektor.

Reflexní sprej

Zajímavý je také reflexní sprej, který při osvícení reflektory výrazně zvyšuje odraz kola, oděvu, ale i vodítka na psy, Jeho cena není nízká, ale rozumně užívaný sprej nezklame – symbolicky je nazýván LifePaint.

Zimní výlety

Nyní jsou vhodné spíše kratší výlety. V H. Počernicích si je můžeme prodloužit využitím vlaků, které jsou navíc vhodné pro přepravu kol. Dostanete se tak snadno do zklidněného Polabí a za hodinku spojem S 9 na zajímavé Říčansko – Posázaví.

 

Bližší informace naleznete na  www.pocernice.cz, ve složce Turista – Cyklo.

 

Únor bez inverzí vám přeje

Petr Uzel, cyklokoordinátor

Prev Plánované akce na komunikacích, které omezí provoz v termínu od 29.1.2018 do 11.2.2018
Next EKOBYTY HORNÍ POČERNICE