Další napadení divočákem

Další napadení divočákem
K dalšímu napadení psa divokým prasetem došlo ve středu, dle informací byla kromě psa ohrožena i jeho majitelka. Kromě přemnožených divočáků se v Horních Počernicích objevila i liška. 
fox-1419370_960_720-1
“V pondělí jsme  na MČ Praha 20 měli jednání s předsedou Mysliveckého sdružení panem Moravcem a zástupcem lovců, kteří mají zájem o vydání povolenek  k odlovu v honitbě pro pět osob. Zajišťovali by odlov v lokalitě na Čihadlech, kde jsou největší problémy. Jedná se o zkušené lovce, někteří z nich pomáhali řešit i problém s divokými prasaty v Troji. Pan předseda sdružení slíbil, že povolenky v nejbližší době zařídí. Byli se podívat s Ing. Bidlovou i přímo na místě, na Čihadlech. Dále se připravujeme k tomu, podat na MHMP za MČ žádost o povolení k mimořádnému odstřelu divočáků v lokalitě mimo honitbu v okolí tzv. Biologických rybníků, které se nachází na katastru Horních Počernic. Pozemky zde jsou ve správě MČ Praha 20 nebo MHMP, takže by povolení mimořádného odstřelu bylo reálné. Je to území, kde se divočáci prokazatelně zdržují. Jen v noci z úterý na středu bylo zjištěno Ing. Bidlovou při monitoringu 13 ks (procházeli k Biologickým rybníkům pod dálnicí v místech, kudy protéká Svépravický potok).
Na místním šetření v lokalitě Čihadla bylo vytipováno místo (posed), z něhož budou „noví lovci“ zajišťovat odstřel. Předseda MS slíbil, že si budou moci zařídit nové krmiště v místě, které je vhodnější, než krmiště stávající.
MČ Praha 20 zajistí informování ostatních MČ, na jejichž území se honitba nachází.
Za MČ Praha 20 Horní Počernice vás musím ujistit, že zástupci MS Horní Počernice s námi celou záležitost intenzivně řeší a konkrétními kroky míříme k cíli, kterým je snížení počtu divočáků, ale zejména eliminace jejich pohybu v blízkosti obydlí. Vzhledem k zachování bezpečnosti občanů, kteří se v této lokalitě pohybují, to bohužel nejde tak rychle, jak bychom si všichni přáli,” řekla nám k problematice starostka Hana Moravcová.
Jak probíhá odlov prasat vás budeme brzy informovat, do té doby prosím dbejte zvýšené pozornosti ve zmíněných lokalitách a nepouštějte své mazlíčky na volno. Divoký prase ve většině případů uteče, ale pokud se cítí být psem nebo člověkem ohroženo, neváhá zaútočit. Stejně tak dávejte pozor na drůbež, či venkovní kočky, pro lišku bývají snadnou kořistí.
Prev Šance mladým i seniorům
Next Své znalosti a zkušenosti se budu snažit využít pro Horní Počernice

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment