Další titul je doma

Další titul je doma

Koncem dubna se v Rakouském Innsbrucku konaly závody světového poháru. Závod probíhal v supermoderní hale bývalého olympijského komplexu přímo uprostřed hor. Zúčastnili se ho závodníci z více jak 30 zemí celého světa a závodníci se sem kvalifikují podle výkonnosti z domácích šampionátů a poté mezinárodních turnajů. Ti nejlepší se potkají právě zde a svádějí boj o prestižní titul a šampióna světového poháru.

sport_dalsi-titul2

V tomto roce se turnaje zúčastnila i Martina Ptáčková a vedla si opět skvěle. Tentokrát si s váhou nedělala problémy a nastoupila v nejvyšší váhové kategorii. Její finálovou soupeřkou ve fullcontactu žen – 70 kg byla německá závodnice. Zápas probíhal tradičně ve třech kolech a Martina si od počátku držela mírný náskok, který potvrdila zejména v průběhu 3. kola , kdy německou závodnici doslova zasypala sérií tvrdých úderů, ze kterých se už Němka nevzpamatovala a Martina si pohlídala v klidu vítězství. Po závodech měla obrovskou radost – vždyť tyto závody má ze všech nejraději, a jsou vrcholem kickboxu. Jezdí sem během své kariéry mnoho výborných závodníků, třeba i 15 let a pás svět. šampióna ne a ne získat. Martině se to v 19 letech podařilo už podruhé. Teď si od kickboxu na nějaký čas odpočine a bude se věnovat zkouškám na VŠ, práci v EP, kam za měsíc odjíždí a samozřejmě svým aktivitám.

Už následující víkend po návratu z Rakouska, vyrazila Martina na závody se svým bratrem Pepou, který si nenechal ujít vítězství v závodech BJJ Trojanovice cup na Moravě. Nastoupil v disciplíně BJJ, kde obhajoval vítězství z předešlého roku. Jeho vyzyvatel z klubu GB DRACULINO neměl ani v jednom zápase nejmenší šanci. Oba zápasy Pepa ukončil před časovým limitem vzdáním soupeře v důsledku škrcení.

Pepa i Martina by rádi poděkovali všem svým podporovatelům a sponzorům. Zejména MČ Praha 20, Thajskému ráji, Red Bullu , Fighter- store, Real Geek, a nově též firmě Promo Direct- dárkové předměty, která jim vyrábí propagační materiál. Dále paní Tůmové, která v Počernicích provozuje ovoce a zeleninu a stala se novým sponzorem úspěšných sourozenců. Oba společně věří, že se ozvou i další. Vždyť z Počernic je první vlaštovkou.

Prev Lidická výstava
Next Rozloučení se čtvrťáky

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment