Další trenérské dovednosti sourozenců Ptáčkových

Další trenérské dovednosti sourozenců Ptáčkových

Přestože je v České republice zastavena činnost skoro celého sportu, sourozencům Martině a Josefovi Ptáčkovým se podařilo dosáhnout dalšího velkého úspěchu, kterým bylo získání trenérské licence. Tentokrát z bojového sportu SAMBO. Sambo je bojový sport, který pochází z bývalého Sovětského svazu. Využívány jsou různé hody, porazy a páky.

Kurz probíhal v průběhu celého roku 2020, vždy s ohledem na aktuální COVID situaci v České republice. Skládal se nejen z odborné části technik (hody, porazy, páky), ale i ze správného přístupu ke sportu a výuce tohoto sportu dále. Kurz probíhal pod ruským trenérem, který byl s výsledky velmi spokojen. Na základě praktických a teoretických znalostí jim byl udělen certifikát trenéra sambo. Byla to pro ně velká příležitost. Není moc lidí, kteří se mohou v 19 a 23 letech chlubit trenérskými licencemi v tomto odvětví.

Sourozenci věří, že tento trenérský kurz bude dalším obohacením jejich zkušeností a bude i přínosem pro jejich svěřence, kterým své znalosti předávají. To je to nejdůležitější. „Vždy se na naše svěřence velmi těšíme,“ shodují se Martina s Pepou.

Josef Ptáček, trenér

Foto: Tomáš Nosil

Prev Časopis Kompot – první místo v krajském kole soutěže Školní časopis roku
Next Nový obraz na Stoliňské