DDM pomáhá s výukou

DDM pomáhá s výukou

Nepřestáváme pro vás plánovat a připravovat nejrůznější aktivity. Jejich uskutečnění a průběh musíme však vždy přizpůsobit okamžité situaci. Sledujte proto naše stránky: www.ddm-hp.cz, kde naleznete aktuální informace. 

 

Nabízíme:

Jsme online

Tam, kde to je alespoň trošku možné, snažíme se vést kroužky i dílničky online. Na našich webových stránkách naleznete odkazy pro online výuku, případně podporu v podobě Moodle kurzů. Tipy na různé aktivity naleznete i v sekci DoDoMu. Záznam z online akcí najdete na našem Facebooku, Instagramu i YouTube kanálu.

 

Potřebujete pomoci s učením?

Obraťte se na KAZ – Klub anonymních záškoláků. Prostřednictvím společného internetového portálu domů dětí a mládeže z celé České republiky: mitkamjit.cz můžete zadat svou poptávku po doučování z jakéhokoliv předmětu od první po devátou třídu ZŠ a online se s vámi spojí některý z našich kolegů z DDM a s učením vám pomůže. Vše je samozřejmě zdarma. Navíc portál nabízí celou řadu aktivit, nápadů, návodů i cvičebních lekcí.

 

Potřebujete Online podporu s připojením?

Nevíte si rady s vaší technikou při online výuce? Najednou vám přestal fungovat mikrofon, neslyšíte nebo nevidíte své žáky či učitele? A váš školní ajťák zrovna není dostupný? IT pražských domů dětí a mládeže jsou tu pro vás. Pokud to bude jen trochu možné, pokusíme se vám co nejrychleji pomoci. O pomoc se přihlaste prostřednictvím formuláře na adrese: www.pomocskolam.cz.

 

Chystáme jarní prázdniny

V termínu 27. 2. – 6. 3. 2021 pro vás připravujeme tradiční zimní tábor s biatlonem na Masarykově chatě v Orlických horách. Informace a přihlášení budou dostupné v průběhu měsíce prosince nebo ledna na našich webových stránkách.

Ohlédnutí:

Tvoření s dýněmi 

K podzimu patří dýně a vyřezávaná strašidýlka zářící do noci. Letos jsme sice nemohli uspořádat tradiční dýňový průvod kolem DDM, ale pustili jsme se do tvoření alespoň každý sám doma – a to jak v rámci tradičního Dýňování, tak i s kroužkem Výtvarné projekty. Fotografie úžasných výrobků i video si můžete prohlédnout na našem Facebooku, Instagramu i YouTube kanálu.

Orienťák v Xaverovském háji

Pro zachování zdravého ducha i těla je také potřeba chodit ven do přírody. V říjnu jsme pro vás proto připravili 3 km dlouhou procházku s 10 stanovišti, na nichž jste odpovídali na kvízové otázky spojené s naší městskou částí. Trasa vedla od rybníka Eliška lesem a končila u rybníka Barbora. Tam do schránky vhodilo své odpovědi 167 soutěžících. Moc nás těší váš velký zájem a všem zúčastněným gratulujeme k úspěšnému absolvování. Můžete se těšit ještě na další aktivity venku.

Přejeme vám všem pevné zdraví, příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku vše dobré.

Prev Duchovní podpora občanům
Next Informace z radnice