Den stromů jsme oslavili sázením v ZŠ Stoliňská a háječku Prachovská

Den stromů jsme oslavili sázením v ZŠ Stoliňská a háječku Prachovská

 

  1. říjen je datum, na které připadá Den stromů. Všichni si uvědomujeme, jak moc důležité je v současné době sázet nové stromy. Již před létem se na paní starostku obrátili školáci ze ZŠ Stoliňská s panem učitelem Jakubem Hromasem, že se chtějí zapojit do sázení a přírodě pomoci. Děti se dokonce nabízely, že zakoupí sazenice.

Oslovili jsme proto Zahradní centrum Horní Počernice, kde nám zdejší odborníci opět vyšli vstříc a darovali našim dětem dvě vzrostlé jabloně, které paní starostka a místostarostka společně s dětmi zasadily v areálu ZŠ Stoliňská.

den-stromu-stolinska-13

Nesázelo se ale pouze ve Stoliňské, také žáci ZŠ Spojenců se zapojili a vysadili společně s Odborem místního hospodářství 100 kusů menších stromků – břízy, borovice, habry, modříny.

Tímto jsme jako městská část zahájili sázení stromů na našem území, které od listopadu probíhá na vytipovaných místech.

Děkujeme Zahradnímu centru Horní Počernice za podporu i za to, že mají zájem o další spolupráci. Další díky patří dětem ze základních škol, panu řediteli Březinovi a panu učiteli Hromasovi, dále ZŠ Spojenců a všem, kteří se do sázení zapojili a podpořili tak dobrou věc.

den-stromu-stolinska-2

Veronika Jáně, koordinátorka projektu Zdravá městská část

Prev Maminky s dětmi se potkávají v Kulturně komunitním centru
Next PROVOZ ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ V MČ PRAHA 20 V DOBĚ STÁVKY 6. 11. 2019