Déšť nevadí!

Déšť nevadí!

V pátek 24. 6. 2022 proběhl dlouho očekávaný „Svatojánský slet broučků“, pořádaný k 20. výročí založení křesťanské třídy v MŠ Chodovická.

Vše bylo pečlivě připraveno, ale horké letní počasí se v hodinu „H“ proměnilo na deštivé. Přesto se všichni rozhodli zůstat venku pod stromy. Setkání to bylo neuvěřitelné – na společné fotografii jsme napočítali 90 dětí ve věku od 25 do 3 let! (A to mimo záběr zůstali přítomní rodiče a sourozenci!) Zúčastnila se i většina učitelek, které v této třídě působily, a paní ředitelka Dana Uhrová jim s kyticí poděkovala za jejich práci.

Po rozloučení s letošními předškoláky jsme se společně vyfotili a pak bylo možné zhlédnout sestřih ze starých besídek, ochutnat domácí pohoštění, vyslechnout dvorní dámy z pohádky Kráska a zvíře nebo si zazpívat „Svítil brouček“ s narychlo sešitou kapelou. Za to vše děkujeme ochotným rodičům i bývalým žákům.

A že bylo mokro? Že se nedalo posedět? Nevadí… Děti se vozily ve dvoukoláku, cachtaly se vesele v loužích a z nastrojených předškoláků se za chvíli stala šťastná umáčená smečka. Odrostlí broučci si povídali ve skupinkách stejně jako jejich rodiče a dvě hodiny utekly jako voda. Bylo si o čem povídat, vždyť se všichni vlastně známe a naše počernické životy se stále zajímavě prolínají…

Ačkoliv den proběhl úplně jinak, než jsme plánovaly, zahřála nás atmosféra tohoto setkání. Máme z něj podobně krásný pocit, jako když stojí architekt před nově postavenou budovou, pod kterou se může hrdě podepsat. Takže broučci, leťte a sviťte všem lidem!

A na podzimní brigádě si zkusíme vyrobit ty pamětní keramické kachle, na které tentokrát nedošlo…

 

Katka a Maruška, učitelky

 

Prev Milostivé léto II
Next Důležitá dopravní omezení na nadřazené komunikační síti na území Prahy k 1. 9. 2022