Dětské rybářské závody

Dětské rybářské závody

Pro naše nejmenší rybáře jsme  uspořádali tradiční rybářské závody. Abychom naplnili nařízení o dodržování rozestupů, chodili se děti po jednom zapisovat do klubovny. Přišlo celkem šestnáct dětí, což nás velmi potěšilo.

Po úvodním slovu a přivítání všech účastníků, včetně jejich doprovodu, jsme se přesunuli od klubovny ke Koupališti a dětem jsme přidělili závodní úseky s rozestupy alespoň patnácti metrů.

Brzy nato začal závod a už všichni čekali na ulovení první ryby, za kterou je zvláštní cena, stejně jako za nejmenší a největší rybu. To netrvalo dlouho a mladí rybáři začali zdolávat své úlovky, ale tentokrát pouze menší ryby.

Nejvíce děti ulovily perlínů a slunečnic pestrých, což je u nás nepůvodní druh, ale díky oteplování se jí tady velmi dobře daří.

Dopoledne se udělalo hezky a nikomu se po dlouhých týdnech doma ani nechtělo skončit. Ryby nakonec ulovilo jedenáct dětí. Nejlépe se vedlo Emmě Dvořákové, která ulovila třináct ryb v délce 176 cm a stala se tak zárověň i vítězkou kategorie o nejlepší rybářku. Druhý se umístil Vojtěch Kovařík a třetí místo vybojovala Aneta Tůmová. Holky to tedy klukům opět nandaly a měly z toho upřímnou radost. Za své výkony vítězové obdrželi poháry, diplomy a krásné věcné ceny, na které nám finančně přispěla naše MČ, za což děkujeme. Poděkování patří i panu Chvalníkovi, který pro závodníky zajistil občerstvení.

Přejeme všem krásné léto a sejdeme se opět v říjnu – už po čtyřicáté.

 

Za výbor M.O.: Martin Pachta

 

 

Prev Cílová rovinka na Chodovické
Next Dohodáři a OSVČ s dohodou mohou žádat o kompenzační bonus