Dětský pěvecký sbor Paleček má zlato!

Dětský pěvecký sbor Paleček má zlato!

Dětský pěvecký sbor Paleček Základní umělecké školy Horní Počernice, který vede sbormistryně Šárka Mistrová, dosáhl velkého úspěchu! Ve dnech 3. 6. – 4. 6. 2022 se zúčastnil Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Svátky písní Olomouc. Získal zde krásná ocenění: zlatou medaili v kategorii A2 – dětské sbory do 16 let, druhou zlatou medaili v kategorii E – soudobá hudba. Úžasné je, že vybojoval ve finálovém kole i titul absolutního vítěze celé soutěže!!!  Radost dětem udělala cena publika, kterou jsme získali v internetovém hlasování. Díky zpěvačkám a zpěvákům Palečku za jejich pracovitost při zkouškách, za soustředěnost a bojovnost při soutěži, podali jste skvělé výkony! Děkujeme Martině Hudáčekové za precizní klavírní doprovod.

Festival Svátky písní Olomouc je tradiční sborový festival konaný v České republice. První ročník se uskutečnil již v roce 1972, festival se tak řadí k nejstarším sborovým festivalům v Evropě a zároveň se jedná o největší mezinárodní sborový festival v České republice. Každoročně se koná první víkend v červnu v Olomouci.

V posledních pěti ročnících se festivalu Svátky písní Olomouc zúčastnilo 159 sborů, což představuje celkem 5918 účastníků z 23 různých zemí. Porota pracovala ve složení Andrea Brown (GBR), Miroslava Matisová (SVK), Gabriel Rovňák (SVK), Libor Sládek (CZE), Roman Michálek (CZE).

Mgr. Šárka Mistrová, sbormistryně

Prev ŠATNÍK KONČÍ
Next Den dětí v MŠ Chodovická