Dětský pěvecký sbor Paleček z naší ZUŠ zaválel na celostátní soutěži. Vedle několika ocenění se stal i absolutním vítězem.

Dětský pěvecký sbor Paleček z naší ZUŠ zaválel na celostátní soutěži. Vedle několika ocenění se stal i absolutním vítězem.

Nejprestižnější celostátní soutěž dětských pěveckých sborů Porta musicae  vyhrál Paleček v kategorii mladších pěveckých sborů, navíc získal zvláštní ceny za výjimečné provedení povinné písně a klavírní doprovod Alice Lin. Na závěr ho odborná mezinárodní porota zvolila i nejlepším sborem vůbec. Více na webu Prahy 20:

 „Soutěže se každoročně účastní nejlepší dětské pěvecké sbory v republice, v tak velké konkurenci je pro nás vítězství obrovský úspěch,“ říká sbormistryně Palečku, Šárka Mistrová. Podle účastníků soutěže děti z Palečku zazářily jako hvězda na nočním nebi.

V dětském pěveckém sboru Paleček zpívají žáci ZUŠ Ratibořická v Horních Počernicích ve věku 8 až 15 let. Celkem má sbor na čtyřicet dětí, soutěže v Novém Jičíně se jich účastnilo třiatřicet. Děti z Palečku pravidelně koncertují v Divadle Horní Počernice i na mnoha akcích Prahy 20. „V nejbližší době si nás ale můžete poslechnout i na koncertu v Emauzích 10. prosince od 18:00, kde kromě Palečku vystoupí i přípravné sbory počernické ZUŠ, Malíček I a Malíček II,“ zve fanoušky sboru Šárka Mistrová na nastudování společných písní a vánočních koled.

Úplně nejbližší akcí, kde Paleček vystoupí, jsou adventní trhy s Ježíškovou poštou a rozsvěcením stromečku v romantickém prostředí vánočního Chvalského zámku v Horních Počernicích. Příchod adventu zde každoročně oslaví několik tisíc lidí, letos se akce koná 2. prosince od 10 do 18 hodin.

 

O Porta musicae 2018

 

12. ročník soutěže Porta musicae 2018 se konal 17. listopadu v Novém Jičíně. Vítězem I. kategorie se stal sbor Paleček Praha (sbormistryně Šárka Mistrová), který obdržel také zvláštní cenu za provedení povinné písně. Vítězem II. kategorie se stal sbor Svítání Praha (sbormistr Vítězslav Hergesel), jehož sbormistr obdržel zvláštní cenu za dirigentský výkon a zvláštní cena byla udělena také Alici Lin za klavírní doprovod.

Foto: Karel Kašák

porta-musicae-2018-absolutni-vitez-festivalu-palecek-praha-novy-jicin-listopad-2018-5

Prev BUDOUCNOST DOPRAVY V PRAZE: veřejné projednání s občany
Next Chodec souboj s autem vždy prohraje