Domovská skupina v HoPu má od všeho trochu!

Domovská skupina v HoPu má od všeho trochu!

Tento příběh začíná v září roku 2015, kdy jsme jako jedni z prvních v ČR rozjížděli projekt tzv. streetworku na škole na ZŠ Chvaly. Již při prvních návštěvách jsme se seznámili s tehdejšími páťáky, které bavily počítače, hry a parkour. Ukázalo se, že kluci jsou akčňáci se spoustou nápadů.

 

neziskovky_neposeda3 Ještě v tom samém školním roce jsme společně streamovali hraní počítačových her, v dalším jsme znovu rozjeli Dračí doupě, zprostředkovali workshop youtuberingu, ale už začátkem roku 2017 jsme tušili, že máme na víc. A taky, že jo! Vymysleli jsme si svoji akci ve veřejném prostoru – Zdravíme Mezilesí. Napsali jsme si grant v programu Zdravé Horní Počernice a začali plánovat. Ač bylo klukům nějakých 13 let, ukázali se jako zdatní pomocníci a organizátoři. Sami se ujali parkourového workshopu, dělali, co bylo potřeba od začátku do konce.

neziskovky_neposeda1

V druhém ročníku akce si naložili ještě víc – vyrobili leták, starali se o facebookové stránky, založili skupinu dobrovolníků ze svých spolužáků, pomáhali, jak se dalo – s programem, stavbou i organizací. Popravdě si už akci bez jejich pomoci nedokážu představit. Na zhodnocení po akci jsme se bavili, co podnikneme dál. A tak jsme založili domovskou skupinu, což je takový speciální druh práce s menší skupinou stálých členů. Scházíme se podle možností zhruba dvakrát do měsíce, takže od prosince proběhlo již pět setkání. Na nich si děláme takové malé semináře o věcech, které nás baví a zajímají. Lektory jsou sami členové skupiny. Už jsme se bavili o online bezpečnosti, zvládání konfliktních situací a sebeobraně, 3D tisku, silách a prvcích ve vesmíru, čeká nás povídání o populární hře Fortnite. To, co se dozvíme, se snažíme využít k dalším aktivitám, předávat dál. Zároveň chceme skupinu za extra práci odměnit, takže plánujeme akci za odměnu – Laser Game, planetárium, game room nebo airsoft. Nový způsob práce nás moc baví a jsem opravdu zvědavý, kam to Všehotroši, jak současní deváťáci svou skupinu nazvali, dotáhnou.

 

Petr Košek, vedoucí NZDM HoPo

Prev Maturitní ples
Next Novinky z Bártlovky