Družinové víkendy

Družinové víkendy

Hornopočernický 90. oddíl skautek Fénixea neusnul a funguje i v době koronaviru! Protože se nemůžeme a nechceme scházet v naší klubovně, vytvořili jsme si klubovnu virtuální a svou aktivitu jsme přenesly do online podoby. V lednu se u nás tradičně konají družinkové víkendy –  máme v oddíle tři družinky (skupinky holek, které vedou ty nejstarší z nich – patnáctileté rádkyně. „Družinkáče“ připravují rádkyně úplně samy, jen s minimální podporou vedoucích – je to pro ně taková příprava na vedoucování. Věřte nebo ne, i patnáctileté holky se dokážou popasovat s takovou zkouškou a přijmout zodpovědnost za druhé a připravit kvalitní program pro svoje mladší kamarádky! A naše rádkyně se letos opravdu předvedly. Nenechaly se odradit tím, že připravit program online je násobně náročnější a vrhly se do toho s plnou vervou. Každá z našich družinek – Pokličky, Mango a Dlažební kostky – měla svůj víkend zcela originální. Vedoucí poprosily rádkyně, aby se podělily o svých zkušenostech a zážitcích z prvních online-družinkáčů v historii skautingu. A tady jsou!

Družinka Pokliček

Naše víkendová schůzka probíhala v jeden den, v sobotu, rozdělená na tři části. První jsme strávili hraním online hry, druhou společným hraním gamebooku o svatém Jiřím a drakovi a na třetí část jsme se i s počítači a telefony přesunuly do kuchyně, a společně si udělali a následně i snědli palačinky.

 

Družinka Mango

Naší víkendovou schůzku jsme nechtěly dělat zbytečně dlouhou už jenom proto že by to bylo dalších několik hodin u počítače. Zkrátily jsme ji jen na sobotu, aby holky stihly dělat věci do školy nebo trávit čas s rodinou. Dívaly jsme se na film, hrály online hry a začali pracovat na úkolu co nám zadali vedoucí – vytvořit družinový filmeček.

 

Družinka Dlažebních kostek

Naše družinka Dlažebních kostek zažila dlouhý, ale propracovaný víkend. Protože jsme se kvůli coronaviru nemohly vydat na společnou chatu, jak jsme plánovaly, alespoň jsme si udělaly hezký víkend on-line na téma princezen. Holky se stejně jako hlavní hrdinka příběhu Giselle ocitly v reálném světě místo pohádkového. Kromě vymýšlení sebe jako princezny a promítání filmu nás neminula ranní rozcvička, služby stejně jako na opravdovém víkendu a bodované hry, ke kterým jsme připravily i velkou výhru. Víkend byl sice hodně nabitý, ale přesto byl i čas na nějaký ten odpočinek. K našemu velkému překvapení se setkal s velkým ohlasem, za což moc děkujeme!

 

Za středisko Oheň

Skautky z oddílu Fénixea

 

Prev Evropská komise zahájila nový program Erasmus+
Next On-line dny otevřených dveří vzbudily velký zájem