Duben v SOŠ

Duben v SOŠ

Podpis memoranda na MZV ČR

V pondělí 9. dubna podepsali státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí České republiky Miloslav Stašek a ředitel SOŠ pro administrativu EU Roman Liška exkluzivní Memorandum o spolupráci. Ministerstvo chce touto cestou podpořit vzdělávání mladých lidí v oblasti zahraniční politiky, a každoročně proto přijme na měsíční stáž několik našich studentů. Již začátkem května se prvních dvacet z nich obeznámí s činností různých odborů, a získá tak velmi praktické zkušenosti i poznatky. Věříme, že tato spolupráce bude oboustranně užitečná a prospěšná.

skoly_sospodpis-memoranda

Krajské kolo Mistrovství republiky v grafických předmětech

Koncem března se SOŠ pro administrativu EU stala poprvé pořadatelem Krajského kola Mistrovství republiky v grafických předmětech. Studenti z jedenácti pražských odborných škol soutěžili ve wordprocessingu, korektuře a opisu textu. Přestože je soutěž na organizaci poměrně náročná, byli všichni soutěžící i jejich doprovázející učitelé s jejím průběhem i celkovou atmosférou velmi spokojeni.

skoly_sosbournemouth

Zájezd do Bournemouth

Týdenního zájezdu do Velké Británie spojeného s jazykovým kurzem se v půli dubna zúčastnilo téměř pět desítek studentů z prvních až třetích ročníků. Tři dopoledne strávili žáci rozdělení do tří skupin se svými anglickými lektorkami, ve zbývajícím čase se pak věnovali poznávání zajímavých míst. Hned první den se přepravili na malý ostrov Isle of Wight, kde navštívili venkovské sídlo královny Viktorie Osborn House, v dalších dnech to pak byly Bournemouth, Beaulieu s výstavou aut nejen z Top Gearu, Winchester a na zpáteční cestě také historické centrum Londýna a jeho nejdůležitější památky – Buckinghamský palác, Piccadilly, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství a ti nejodvážnější také moderní londýnskou atrakci London Eye.

skoly_sosucitele-budapest

Lázně a parlament

Do zahraničí vyjíždějí pravidelně naši studenti, ale tentokrát se na třídenní zájezd vypravili učitelé a další zaměstnanci školy. Předposlední dubnový víkend jich více než čtyřicet strávilo v hlavním městě Maďarska. Všichni si prohlédli významné budapešťské pamětihodnosti, navštívili maďarský parlament a samozřejmě si užili zejména kouzla vyhlášených místních lázní. Určitě tak načerpali dostatek sil před maturitním maratonem.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Konec doby zvýšeného nebezpečí požáru
Next Atletika už je venku