Dýně do tmy září, mají mnoho tváří, zahradou vás provedeme…

Dýně do tmy září, mají mnoho tváří, zahradou vás provedeme…

Tak zněla slova písničky, kterou jsme zahájili naše školkové Dýňohrátky. 1. října jsme se všichni, malí i velcí, sešli na zahradě u naší školky v ulici Spojenců, kde jsme pro rodiče i kolemjdoucí nachystali různá zákoutí s dětskými výrobky. Každému koutku vždy dominovaly velké vydlabané a samozřejmě zářící dýně.

skoly_ms-spojencu1

Děti z každé třídy měly pro rodiče přichystané překvapení v podobě písničky, nebo básničky. Společně jsme si zazpívali a pustili jsme se do soutěžení. Naše školka se v letošním roce zapojila do projektu České obce sokolské „Svět nekončí za vrátky“, který podporuje sportovní všestrannost dětí. Proto letos jsme zahradní slavnost využili ke společnému sportování. Děti měly možnost poměřit své síly s rodiči v běhu pro zahradní kolečko, ve kterém je pak rodiče odvezli zpět na start nebo v hodu tenisákem do nůše a ve skocích v pytlích. Další soutěže pro děti připravili sami rodiče.

skoly_ms-spojencu3

Kdo dostal během soutěží hlad či žízeň, mohl si pochutnat na výborné dýňové polévce a napojit se kávou nebo čajem, který pro všechny připravily paní kuchařky.

Počasí nám přálo, byl krásný podzimní večer a nikomu se ze zahrady nechtělo.

Po setmění jsme rozsvítili lampionky, které byly odměnou za splnění všech sportovních úkolů a vydali jsme se na již tradiční procházku okolními ulicemi. Cestou na naši bezpečnost dohlíželi členové místního oddělení městské policie. Děkujeme.

skoly_ms-spojencu4

Za kolektiv dětí a pedagogů MŠ v ulici Spojenců: M. Karlecová

Prev
Next BUDOUCNOST DOPRAVY V PRAZE: veřejné projednání s občany