Ekologický týden v Bártlovce

Ekologický týden v Bártlovce

Druhý týden roku 2018 byl pro naši školu (zejména pro třídy ZŠ speciální a 1. stupně ZŠ) tak trochu ekologický – ve škole proběhly tři programy.

skoly_bartlovka_foto-l-borova1

První v úterý 9. ledna se uskutečnila Dílnička pro děti se dvěma lektory Ekocentra Prales a hlavně s devíti pomocníky ze 7. A ZŠ Stoliňská a jejich paní učitelkou Hedvikou Zmekovou. Ti si okamžitě po příchodu „rozdělili“ naše žáky a začali jim při výrobě sněhuláků a sněhových vloček z přírodnin asistovat.

Skvělé bylo, že pomocníci práci za naše žáky nedělali, ale chovali se jako profesionální asistenti. Radili dětem kam co přilepit a jakým způsobem tvořit, aby vznikly pěkné výrobky. Za pomoc jim a samozřejmě i lektorům moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Samotní žáci ZŠ Stoliňská komentují společně strávené dopoledne takto:

skoly_bartlovka_foto-l-borova2

Co se nám na povánočním tvoření líbilo:

Handicapovaní se umějí moc hezky chovat a jsou velmi šikovní.

Líbila se mi spolupráce.

Bylo to moc hezké prožívání společných chvil s milými dětmi.

Velmi jsme si to užili a doufáme, že se příště zase všichni setkáme a strávíme spolu další společný čas.

žáci 7. A

skoly_bartlovka_foto-j-spoutilova1

Ve středu 10. ledna přijel pan Petr Dolenský z Asociace místních potravinových iniciativ se dvěma programy – Ptáčci na krmítku a Cukr, káva, limonáda. První pořad se zaměřil na péči o ptáčky a zvířata obecně v zimě, ve druhém šlo o výrobu cukru a o jeho funkci ve výživě. Pan lektor byl výborný. Bez problémů zaujal svým osobitým pojetím programů všechny žáky, komunikoval s nimi podle jejich úrovně a velmi vhodně střídal praktické ukázky s teoretickými poznatky. Děkujeme a těšíme se na další tři plánované programy.

 

Daniela Dvořanová

Prev Prezentace k plánovaným okruhům kolem Prahy
Next EVA TŮMOVÁ: NA SVOU NOVOU ROLI RADNÍ SE TĚŠÍM