Elen opět zdolávala stupně vítězů

Elen opět zdolávala stupně vítězů

I přes omezení způsobená koronavirem se lezci a lezkyně nenechali odradit a jakmile to počasí na jaře umožnilo, začali pilně trénovat ve skalách a následně i na znovu otevřených lezeckých stěnách. Počátkem léta se uskutečnila série několika závodů po celé naší republice, kde mohli začít prověřovat svoje síly, nasbírat další lezecké zkušenosti a zažít spoustu zajímavých sportovních zážitků.

Jako první se uskutečnily 14. června velké lezecké HUDY závody v Brně.  Lezecká stěna Hudy pořádala již několikátý ročník závodů pro děti do 14 let v olympijském trojboji, tedy v lezení na rychlost, boulderingu a obtížnosti na laně. Závodů se ve třech kategoriích U10, U12 a U14 zúčastnilo přes 100 závodníků a závodnic. Děti si vydatně zalezly, závod probíhal od ranních do večerních hodin.


V kategorii dívek U10 se na prvním místě umístila Elen Strculová z Horních Počernic, když se jí podařilo zvítězit ve všech třech disciplínách. Ihned následující víkend se uskutečnily velké závody v boulderingu v liberecké aréně MAKAK. Závodníci měli k dispozici 50 závodních cest a 3hodinový limit na jejich zdolání co nejvíce z nich. Opět se dařilo i Elen, tentokrát v kategorii do 11 let, která skončila na úžasném druhém místě, kdy ji na vítězku chyběl jeden boulder.

Těsně před letními prázdninami ještě uspořádal open závod pardubický oddíl v boulderingu, kde se opět v kategorii do 10 let s převahou nejvíce dařilo Elen. S chutí se potom účastnila i závodu ve starších kategoriích, kde získala cenné zkušenosti. Blahopřejeme všem lezcům a lezkyním a přejeme všem sportovcům hodně zdaru a sil do nové sezóny.

Lenka Bartáková, redaktorka

Prev Odmaturováno!
Next Mám příznaky COVID - 19